
 
                                        
                    Marco Rossi csütörtökön tartotta meg utolsó sajtótájékoztatóját a csapat németországi szálláshelyén. Elmondta, mindenki csalódott, hiszen a gólkülönbségen múlt, hogy nem sikerült továbbjutni a kieséses szakaszba.
Hozzátette, egyelőre nehéz az Eb-n látottakból következtetéseket levonni a jövőre nézve, ehhez egy kis pihenésre és tiszta fejre van szüksége. „Nagyon stresszes volt ez az Eb, egyetlen pillanatát sem élveztem. Mégpedig azért, mert nagyon rosszul kezdtünk Svájc ellen, az első félidő szörnyű volt. Utána aztán visszajöttünk, tettük a dolgunkat.
Remélem, a válogatott képes lesz kiharcolni a részvételt a következő vb-n és az Eb-n, de mindenkinek meg kell értenie: ha nem kezdesz jól egy nagy tornán, minden nagyon nehéz lesz utána. Az első meccs mindig kulcsfontosságú egy ilyen tornán, ezért fontos győzni vagy legalább elkerülni a vereséget, de mi nem tudtuk ezt megtenni.”
 
							A kiesés egyik lehetséges okaként azt nevezte meg, hogy néhányan nem a legideálisabb állapotban érkeztek az Európa-bajnokságra. „Olyan csapatunk van, amelyik bárki ellen képes győzni, de csak akkor, ha mindenki a legjobb teljesítményt nyújtja, taktikai szempontból szinte tökéletes meccset játszunk és egy kis szerencsénk is van abból a szempontból, hogy az ellenfél nem a legjobbját nyújtja, mint például Portugália Georgia ellen vagy Anglia Szlovénia ellen.”
Az egyetlen pozitív pillanat, amit kiemelt, az a skótok elleni győzelemé volt. „Az egyetlen pillanat, ami egy kis örömöt okozott számomra, még ha nagyon aggódtam is Varga Barnabásért, amikor a játékvezető lefújta a Skócia elleni mérkőzést, hiszen az utolsó pillanatban nyertük meg a mérkőzést. Ez volt talán a legjobb momentum, de ez is csak egy pillanat volt. Ez az Eb számomra sokkal stresszesebb volt, mint az előző, a legutóbbit sokkal jobban élveztem” – mondta a szövetségi kapitány, aki szerint a válogatott legjobbja Sallai Roland volt az Európa-bajnokságon.
Arra a kérdésre, hogy utólag visszatekintve csinálna-e bármit másként, Marco Rossi azt mondta, legfeljebb néhány dolgon változtatna, de alapvetően semmin.
A nemzeti együttes legközelebb szeptember 7-én a Nemzetek Ligája negyedik idényének rajtján Németország vendége lesz Düsseldorfban.
 
                        A csíki futballszeretők közül sokan emlékeznek vissza a város 1989 utáni csapatára, amely látványos és eredményes játékával sok nézőt vonzott a stadion régi, beton lelátójára. Az akkori csapat edzőjét, Kerekes Ágostont kérdeztük.
 
                        Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.
 
                        Elviselhetetlen szagok terjedése miatt tettek bejelentést kedden a székelyudvarhelyi helyi rendőrségen, a helyszínre érkező hatóságok pedig egy elhunytra és vele lévő fogyatékkal élő gyerekére akadtak a Függetlenség utcában.
 
                        Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
 
                        Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
 
                        Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!