Olimpia

Érett a meglepetés, aztán percek alatt fordítottak a hollandok

Horváth Bálint Ottó 2024. július 07., 00:01 utolsó módosítás: 2024. július 07., 00:10

Izgalmasra sikeredett a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó negyeddöntős párharca, amelyben nem volt szükség hosszabbítása sem. Hollandia jutott be utolsóként a legjobb négy közé, miután hátrányból fordítva győzött Törökország ellen.

A szünetben még a törökök vezettek, a folytatásban viszont a hollandok eredményesebbek voltak Fotó: Abedin Taherkenareh/EPA/Agerpres

A szombat este berlini összecsapás elején mezőnyfölényben játszottak a hollandok és veszélyes támadásokat vezettek, de a lehetőségeiket nem tudták gólra váltani. Az első félidő közepére a törököknek sikerült kiegyenlíteni a játékot, többször is próbálkoztak, de a lövések pontatlanok voltak.

Aztán a 35. percben mégis betaláltak, egy szögletet követően Akaydin közelről bólintott a kapuba, majd a szünetig remek védekezéssel megőrizték az előnyüket.

A folytatásban egyre inkább fokozódott a nyomás a török kapura, de nagy helyzetig nem jutottak el a hollandok. A túloldalon viszont a törökök kétszer is közel voltak az újabb találathoz, a gólpasszt jegyző Arda Guler szabadrúgása a kapufáról kifelé pattant, Yildiz lövésénél pedig Verbruggen védett.

A holland játékosok tovább erőltették a támadásaikat, és a 70. percben sikerült az egyenlítés, szintén szöglet után voltak eredményesek, az üresen érkező de Vrij fejelt a hálóba.

Alig öt perccel később pedig megfordította az állást Ronald Koeman csapata, a kapu elé belőtt labdára Gakpo érkezett, akit megelőzött Müldür, de rosszul ért bele a labdába és öngólt lőtt.

A hajrában mindent egy lapra feltéve támadtak a törökök, többször is megvolt az esélyük, hogy kiharcolják a hosszabbítást, ám a holland védők és a kapus nagyot mentettek. Hollandia kihúzta a végéig, és bejutott az elődöntőbe, ahol jövő héten szerdán 22 órától Angliával találkozik, amely ugyancsak szombaton tizenegyespárbajban győzött Svájc ellen.

A másik elődöntőben kedden 22 órától Spanyolország és Franciaország csapnak össze.

Labdarúgó Európa-bajnokság, negyeddöntő:

Hollandia–Törökország 2–1 (0–1).

Gólszerzők: de Vrij (70.), Müldür (76., öngól), illetve Akaydin (35.).

Hollandia: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké (Van de Ven, 73.) – Schouten, Simons (Zirkzee, 87.), Reijnders (Veerman, 73.) – Bergwijn (Weghorst, a szünetben), Depay (J. Frimpong, 87.), Gakpo. Szövetségi kapitány: Ronald Koeman.
Törökország: Günok – Müldür (Celik, 82.), Akaydin (Tosun, 82.), Bardakci, Kadioglu – Özcan (Yokuslu, 77.), Ayhan (Kilicsoy, 89.) – B. A. Yilmaz, Calhanoglu, Yildiz (Aktürkoglu, 77.) – Güler. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella.