Az első félidőben kevés gólhelyzetet láthatott a düsseldorfi Merkur Spiel Arena közönsége, ahol Anglia és Svájc nagyon taktikus csatát vívott egymással. Habár szinte minden mutatóban jobbak voltak a háromoroszlánosok, egyik fél sem találta el a kaput. Az angoloknál Saka jó formában játszott a jobb oldalon, a svájci védők nehezen tudták tartani az Arsenal szélsőjét, ám a beívelései nem találták meg a társait. Kane-re nagyon vigyáztak a svájciak, mindössze nyolc labdaérintése volt a csatárnak.
Svájc játékából hiányzott az a dinamika, amivel a nyolcaddöntőben lefocizta Olaszországot a pályáról.
A második játékrészben az angolok még sterilebben fociztak, Svájc pedig fokozatosan növelte a nyomást, a bátor focinak pedig meg is lett a gyümölcse, a 75. percben Ndoye beadását Embolo pöccintette be középen. Az angoloknak bő negyedórájuk maradt válaszolni. Érkeztek is a friss emberek a pályára, rögtön hárman, és Saka hamar kiegyenlítette a párharcot, nagyszerű tekerésére nem tudott reagálni Sommer a 80. percben.
A gólváltást követően mindkét csapat óvatos focira váltott, így nem csoda, hogy akárcsak az előző két negyeddöntő, ez is hosszabbításba torkollott.
A ráadás első félidejének elején Rice bombáját Sommer hatalmas védéssel hatástalanította, majd ismét a nézők számára unalmas taktikai csatába fulladt a játék. Az angolok többet támadtak, ám nem tudták megzavarni a jól működő svájci védelmet.
A hosszabbítás hajrájára megtáltosodott a svájci támadójáték, Shaqiri szögletből a keresztléc és a kapufa találkozására tekerte a labdát, majd Amdouni erős lövését Pickford csak kiütni tudta.
Az eredmény nem változott, így jöhetett az Eb harmadik tizenegyespárbaja.
Akanji már az első párban hibázott, míg az angolok mindegyik büntetőjüket értékesítették, így Alexander-Arnold továbblőtte Angliát az elődöntőbe.
Szerdán este Dortmundban a Hollandia–Törökország mérkőzés győztesével találkozik.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!