
Mint ismert, a nagykárolyi sípmester eddig két meccset vezetett a kontinensviadal csoportkörében, a Szlovénia–Szerbia (1–1) és a Csehország–Törökország találkozókat (1–2), utóbbin azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy rekordot jelentő 20 sárga és két piros lapot mutatott fel.
A nyolcaddöntős párharcokban viszont biztosan nem fújja a sípot, miután az európai szövetség úgy döntött, hogy nem delegálja egyik összecsapásra sem.
Habár a cseh–török mérkőzést követően meglehetősen sokan bírálták Kovács István tevékenységét, az UEFA mégsem küldte haza a tornáról és megtartotta a bírói csapatában, így esélye van arra, hogy valamelyik negyeddöntőben, vagy akár az Eb legvégén kapjon lehetőséget.
Az UEFA játékvezetői testületének elnöke, Robert Rosetti egy online sajtótájékoztatón elmondta, milyen szempontok alapján jelölték ki a bírókat a nyolcaddöntős összecsapásokra.
„Ezeket a döntéseket a teljesítményük alapján hoztuk meg. Néhány játékvezetőt nem azért nem delegáltunk, mert rosszul teljesítettek, hanem mert mások jobbak voltak. Egyes bírói csapatok egy meccset, mások kettőt, vannak, akik hármat, sőt némelyikük négyet is vezetnek.
Az egyetlen célom, hogy az érdem, a minőség és az értékeink alapján hozzam meg a helyes döntéseket” – nyilatkozta a korábbi olasz bíró, aki megerősítette, hogy néhány játékvezetői brigád már hazautazott.
Másrészt, a korábbi spanyol játékvezető Alfonso Perez Burrull azt tanácsolta Kovács Istvánnak, hogy
legyen lazább és mosolyogjon többet a mérkőzéseken, ugyanakkor ne vigye túlzásba a lapok használatát
– jegyezte meg a Fanatik portál.
Egyébként, a román válogatott Hollandia elleni nyolcaddöntős találkozóján kedden 19 órától a német Felix Zwayer lesz a játékvezető.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, ezért elmarad a sepsiszentgyörgyi koncertje. Az előadó közösségi oldalán azt írta, ismeretlenek azt is tudják, hol szállnának meg, kik biztosítanák a rendezvényt és milyen útvonalon közlekednének Erdélyben.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!