Olimpia

Hibátlan volt a német gépezet, esélye sem volt a dán csapatnak

Sebestyén Ervin 2024. június 30., 00:34

Egy pillanatig sem volt kérdés a továbbjutó kiléte a Németország–Dánia párharc során, a két együttes szombaton este a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében találkozott egymással. A házigazda lehengerlő játékkal ment tovább a következő körbe.

Esélye sem volt a dánoknak, magabiztosan ment tovább Németország Fotó: Friedemann Vogel/EPA/Agerpres

Szombaton este Dortmundban, a Signal Iduna Parkban mérte össze erejét a két együttes. Mindkét gárda szenzációs formában van, hét-hét találkozó óta nem találtak legyőzőre. Nagyon magabiztosan kezdett ‎Julian Nagelsmann legénysége, már az első negyedórában beszorította a dánokat, sőt, már a negyedik percben betalált – amit végül a VAR érvénytelenített.

Hiába a rengeteg lehetőség, nem született gól az első félidőben, Dániának pedig mindössze egy kaput találó lövése volt, amit Neuer könnyedén hárított.

A fordulás után még nagyobb fokozatba kapcsolt a német alakulat, az 53. percben pedig egy kezezés után büntetőhöz jutott, Havertz pedig védhetetlenül lőtte ki a jobb alsót (1–0).

A bekapott gól ellenére nem tudott megújulni a dán válogatott, továbbra is Németország játszott veszélyesebben, újabb és újabb ziccereket dolgozott ki. A vezető találat után Havertz szenzációsan fordult le két védőről, majd mehetett ziccerbe, de végül még a kaput sem találta el.

A 66. percben majdnem megszületett az egyenlítő gól Höjlund révén, Neuer ezúttal is a helyén volt és könnyedén hárított. Ehelyett a túloldalon rezzent a háló, Musiala kiválóan lőtte ki a hosszút, ezzel bebiztosítva csapata továbbjutását (2–0).

A folytatásban több nagy német lehetőség maradt ki, illetve szerzett érvénytelenített találatot is, maradt a 2–0-s végeredmény és teljesen megérdemelten lesz ott a negyeddöntőben Julian Nagelsmann legénysége. A következő körben a Spanyolország–Georgia párharc győztesével találkozik majd.