Az Európai Teqball Szövetség (CETEQ) szervezésében csütörtökön és pénteken Szlovákiában rendezik az első ifjúsági, U19-es korosztályú Európa Kupát, amelyen a romániai küldöttséget egy kivétellel a székelyudvarhelyi klub sportolói alkotják.
Befejeződtek a teqball versenyszámok a Krakkóban zajlott Európai Játékokon, a vasárnapi zárónapon a Györgydeák Apor-Ilyés Szabolcs székely férfi páros a negyedik helyen végzett, míg az aranyérmet a szerbek legyőzésével a magyar válogatott szerezte meg.