A vasárnap kora délutáni bronzmérkőzésen Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs a hazai közönség előtt játszó lengyel csapat, Adrian Duszak és Marek Pokwap ellen játszott, akik kevéssel azelőtt három szettben elveszítették a magyar együttessel szemben szombaton este felfüggesztett és az elejétől újrajátszott elődöntőt.
Nagyon rosszul indult a mérkőzés a székely játékosok számára, a teljesen egyoldalú első játszmában a lengyelek 5–0-ra elhúztak és könnyedén szerezték meg a vezetést, a Góbék mindössze egy pontot hoztak össze.
A folytatásra azonban Györgydeák és Ilyés összekapta magát, 5–2-es előnyt dolgozott ki és a vetélytársak igyekezete ellenére a második szett végéig sikerült megőrizni a vezetést, 12–8-cal kiegyenlítettek.
Jöhetett a döntő játszma, amelyet Duszak és Pokwap kezdett jobban, azonban 0–4 után a székely páros hamar felállt és szorossá tette a küzdelmet. 6–6 után fordítani is sikerült, ám a végén a lengyel sportolók visszaszerezték az előnyt és a második meccslabdájukat kihasználva 12–10-re nyertek, ezzel az övék lett a bronzérem.
Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs így kevéssel bár, de lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végeztek, ott voltak a kontinens legjobb párosai között.
A férfi párosok döntőjét a székelyeket végig kiélezett csatában legyőző szerb gárda (Nikola Mitro és Bogdan Marojevic), illetve a Bányik Csaba és Katz Balázs alkotta magyar válogatott játszotta. A kontinentális bajnoki cím három játszmában dőlt el, a magyarok 12–5-tel előnybe kerültek, de a rivális ugyanilyen eredménnyel kiegyenlített. A döntő szett kiegyensúlyozott játékot hozott, amelynek végét a magyar teqballosok bírták jobban idegekkel, a szerbek ugyanis több kettős hibát is vétettek, és 12–9-re nyertek, megszerezve ezzel az aranyérmet.
Sikerükkel Magyarország a legeredményesebb nemzett lett az Európai Játékok teqball versenyszámaiban, hiszen a férfi páros mellett női párosban Janicsek Zanett és Vasas Lea, illetve vegyesben Katz Balázs és Vasas Lea is Európa-bajnoki címet nyertek, megelőzve a romániai válogatottat, amelynek színeiben Györgydeák Apor és Barabási Kinga egyéniben aranyérmet, valamint Barabási és Dakó Katalin női párosban ezüstöt szerzett.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!