Az ifjúsági korosztályban Európa-bajnoksággal felérő megmérettetésnek a Pozsonytól 35 km-re lévő Szenc városa ad otthont, ahol 12 ország képviselői vannak versenyben a dobogós helyezésekért.
A romániai küldöttség az egyik legnépesebb, hét válogatott játékossal, amelyből hat a Góbék Teqball Teamet, egy sportoló pedig a Szászrégeni CSM-t képviseli. A romániai csapatot a székelyudvarhelyi klub edző-játékosa, Ilyés Szabolcs irányítja.
Ugyanakkor, Magyarország nemzeti együttesének keretében helyet kapott Levik Boldizsár is, aki az év végéig még a Góbék leigazolt játékosa.
A tehetséges székelyföldi teqballosok közül Gergely Péter egyéniben és vegyesben, Lakatos Kriszta egyéni és párosban, míg Pásztor Krisztina, Máté Mátyás, Máté Zoltán és Simó Bence párosban áll asztalhoz.
„A sportolóinkat napi edzésekkel folyamatosan tudtuk fejleszteni, illetve különböző nyújtó és pilates foglalkozásokon is részt vettek.
– jelentette ki az elvárásokról Ilyés Szabolcs.
A romániai válogatott szövetségi kapitánya ismertette, hogy lesz néhány kiemelkedő játékos a felvidéki tornán, akik már a felnőtt mezőnyben is bizonyítottak, például a lengyel Marek Pokwap, ő a nyári Európai Játékokon vegyesben es párosban is bronzérmet nyert. Továbbá, a magyarországi együttes is erős kerettel rendelkezik, de a dán és a cseh csapat is ütőképes ellenfélnek ígérkezik.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Egy hét van a labdarúgó-világbajnokság rajtjáig, nyilvános a résztvevő válogatottak végleges kereteit. A tornát először rendezik 48 csapattal, így minden korábbinál több játékos, meccs és újonc lesz részese az idei év legnagyobb sporteseményének.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Öt évvel ezelőtt még átlagosan tizenöt medve fordult meg nap mint nap Tusnádfürdőn, sokszor a település utcáin bóklászva. A helyiek biztonságot követeltek, a városvezetés és a szakemberek pedig a konfliktusok megelőzésében keresték a megoldást.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!