Bronzérmes a Györgydeák-Ilyés páros Los Angelesben

Horváth Bálint Ottó 2023. július 16., 10:53 utolsó módosítás: 2023. július 16., 16:08

Az elődöntőig kiválóan menetelt, ott azonban vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team kettőse a Los Angeles-i kiemelt tornán. Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs a kisdöntőre viszont felszívták magukat és megszerezték a bronzérmet.

Továbbra is hiányzik az amerikai arany Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs gyűjteményéből, az éremszerzés viszont sikerült Fotó: COSR/Cristian Nistor

A szűk világelithez tartozó, a férfi párosok mezőnyében második kiemelt székelyudvarhelyi játékosok könnyedén vették a két csoportmérkőzést, az első helyről jutottak tovább az egyenes kieséses szakaszba. A nyolcaddöntő sem okozott gondot számukra, két sima szettben (12-4, 12-4), verték a lengyel Orlowski-Nowitzki párost.

Következett a brazil Joao Barreto és Pedro Lube duó elleni párharc a legjobb nyolc között, ahol szetthátrányból fordítottak (6-12, 12-6, 12-2) és kivívták a helyüket az elődöntőben. Itt azzal a Rio de Janeiro-i brazil kettőssel játszottak (Leonardo Lindoso-Leonardo Santana), akit két hónapja Miamiban sikerült legyőzniük, ezúttal viszont alulmaradtak velük szemben.

Az első szettben három szettlabdát is hárítva, 8-11-ről fordítottak és 12-11-re nyertek a dél-amerikaiak, a másodikban pedig ismét vezettek a székelyek 8-6-ra, a végjátékban viszont újra a brazilok győztek (12-9).

Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs számára így a kisdöntő maradt, vasárnap hajnalban az amerikai válogatott Luka Pilic és Griffin Freeman ellen két játszmában, 12:9 és 12:7 arányban nyertek, ezzel megszerezték a bronzérmet.

Györgydeák döntőt játszik vegyesben

A vegyespárosok versenyében Györgydeák Apor és brazil társa, Ester Viana Mendes magabiztos játékkal csoportelsőként kvalifikálták magukat a nyolcaddöntőbe, amelyet szintén sikerrel vettek az amerikai ellenfeleikkel szemben, majd a negyeddöntőben a Stephanie Brito és Csereklye Martin alkotta portugál-magyar párost győztek le. Nehezebb dolguk volt a legjobb négy között, ahol döntő szettben jutottak túl a kétszeres világbajnoki ezüstérmes Leonardo Lindoso-Vania Moraes Da Cruz brazil válogatott kettősön.

A torna döntőjében Györgydeák és Mendes az egyéniben négyszeres világbajnok Blázsovics Ádám és új társával, a kétszeres világbajnok és friss Európa-bajnok Janicsek Zsanett ellen küzdenek az aranyéremért.

A mérkőzést romániai idő szerint hétfőn hajnalban 1 óra 45 perctől rendezik, élőben közvetíti a Teq TV Youtube-csatornája, illetve az ESPN TV.

Ilyés Szabolcs a magyarországi Török Kittivel állt asztalhoz, akinek ez a torna jelentette pályafutása első versenyét. A csoportból két győzelemmel és egy vereséggel sikerült továbbjutniuk, a nyolcaddöntőben azonban az amerikai válogatott Luka Pilic és a kolumbiai Paula Quintero két szettben, 12:11 és 12:8 arányban jobbnak bizonyult náluk, így véget ért a szereplésük.