A romániai küldöttségben a sportolók és vezetőedző mellett a játékvezetők is Székelyföldet képviselték, ketten közülük a királykategóriának számító férfi páros döntőjét vezették a vietnámi teqball-világbajnokságon.
Elveszítette az elődöntőt Györgydeák Apor és Barabási Kinga vegyespárosban a vietnámi teqball-világbajnokságon, így bronzéremmel kellett megelégedjenek.
Várakozáson felül teljesített a teremlabdarúgó 1. Liga őszi szezonjában a Marosvásárhelyi VSK, amely bejutott a felsőházba és biztosan a harmadik helyen fejezi be az alapszakaszt. Cosmin Gherman vezetőedzővel értékeltük a bajnokság első részét.
Bőséges a választék a vasárnapi sportműsorban, amelyből egyértelműen kiemelkedik a magyar és a román válogatott egymás elleni párharca a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében.
Megnyerte idei utolsó mérkőzését a Szászrégeni Avântul a labdarúgó 3. Ligában, a 7-es csoport 15. fordulójában 1–0-ra győzött a Balázsfalvi CIL vendégeként.
Két év után újra felért a csúcsra Györgydeák Apor, a székelyudvarhelyi klasszis szenzációs teljesítménnyel szerezte meg az aranyérmet egyéniben a vietnámi teqball-világbajnokságon.
Erdélyi rangadót rendeztek pénteken este a jégkorong Erste Ligában, a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona kiegyensúlyozott csatát vívott egymással a Vákár Lajos Műjégpályán.
Három kategóriában is bejutottak az elődöntőbe a romániai válogatott színeiben a székelyföldi sportolók, akik ezzel bebiztosították helyüket a dobogón a Vietnámban zajló teqball-világbajnokságon.
Vereséggel zárta a labdarúgó 3. Liga idei utolsó fordulóját a Marosvásárhelyi SE, miután a pénteki játéknapon 2–1-re kikapott a Dési Unirea otthonában a 7-es csoport alapszakaszának 15. fordulójában.
Megnyerte a Besztercei Gloria elleni elmaradt hazai mérkőzését az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperligában, a kétgólos győzelemnek köszönhetően fellépett a második helyre a tabellán.
A Sepsi OSK hazai mérkőzésével kezdődik a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 19. fordulója, pénteken 20 órától a Bukaresti Rapidot fogadja. Folytatódik a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntője, a magyar válogatott Lengyelországgal találkozik.
Győzelemmel kezdte a részben hazai rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjét a magyar válogatott, csütörtökön este Debrecenben 26–20-ra nyert Montenegró ellen.
Kiharcolta a döntetlent az élvonalbeli ellenfelével szemben a másodosztályban szereplő Nyárádtői Unirea a labdarúgó Román Kupa C csoportjában, ennek ellenére aligha maradt esélye a továbbjutásra.
Nagyon sűrű időszak előtt áll a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely egy hónapon belül hét mérkőzést játszik az élvonalbeli bajnokságban.
Célegyenesben a minden idők legsikeresebb romániai magyar labdarúgójáról és edzőjéről, Bölöni Lászlóról szóló film. A több mint két évig tartó forgatás és az ezt követő stúdiómunka után tavasszal megérkezik a mozikba a várva várt alkotás.