A Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub csatája helyett az Újpest–Ferencváros összecsapást követhetjük hétfőn este a televízióban a jégkorong Erste Ligából. Tenisz, terepkerékpározás és kosárlabda, valamint angol és olasz foci még a programban.
A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga első újévi, az alapszakasz 22. fordulójának menetrendjét. A mérkőzéseket január 17. és 20. között rendezik.
Ebben a szezonban először nyert a címvédő Brassói Corona ellen a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Az erdélyi rangadót követően a két együttes szakvezetője nyilatkozott.
A téli sportok kedvelői biztosan találnak maguknak néznivalót a vasárnapi sportműsorban, amelyben több angol és olasz bajnoki labdarúgómeccs szerepel, de más csapatsportágak és terepkerékpározás is található a kínálatban.
A sírból hozta vissza a konstancai meccsét a Marosvásárhelyi VSK, amely a végletekig kiélezett csatában hosszabbításban győzött, és megszakította vereségi sorozatát a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszában.
A labdarúgó Szuperliga csapatainak több mint fele Törökországban tartja téli edzőtáborát, három klub más külföldi helyszínt választott, néhányan pedig az országban maradnak.
Nem túl bő a választék karácsony harmadik napján, de azért van, amit nézzünk a képernyőn, a nap első felében alpesi sí és terepkerékpár, este pedig két angol és egy belga bajnoki labdarúgó-mérkőzés szerepel a programban.
Az ifjúsági, U21-es szabály 2016-os bevezetése óta először fordult elő, hogy legalább egy fiatal játékos gólt szerzett minden fordulóban a téli szünetig a hazai labdarúgó élvonalban.
Lejátszották az utolsó mérkőzéseket ebben az évben a labdarúgó Szuperligában, a csapatok rövid téli szünetre vonultak. A szoros élmezőnyben a címvédő FCSB utolérte a listavezető Kolozsvári U-t, míg a Sepsi OSK kiszorult a legjobb hatból.
Rövid pihenő után az új év elején a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat küldöttsége törökországi edzőtáborba vonul, ahol három felkészülési mérkőzést játszik.
A papírforma szerint elveszítette a bajnoki címvédő Kolozsvári U-BT elleni hétfő esti idegenbeli mérkőzést a Marosvásárhelyi VSK, amely több alapemberét nélkülözte a férfi kosárlabda élvonalban.
A másodosztályú bajnokságot szervező Román Labdarúgó-szövetség (FRF) közzétette a decemberi hónap csapatát, amelyben két játékos képviseli az FK Csíkszeredát.
Újabb meghatározó játékossal egyezett meg a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Cosmin Matei 2026 nyaráig írt alá, az új megállapodás egy éves hosszabbítási opciót is tartalmaz.
Két mérkőzéssel zárul a labdarúgó Szuperliga 21. fordulója, ezek lesznek az utolsó bajnokik ebben az évben. A címvédő otthonában játszik a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, alpesi sí, terepkerékpár, kézilabda és olasz foci még a kínálatban.