Horváth Bálint Ottó

Csíkszeredai Sportklub

Ismét megizzadt a Sportklub a Galaci CSM ellen

Jégkorongban ritka eredménnyel, gól nélküli rendes játékidő után hosszabbításban 1–0-ra győzte le szerdán este a Csíkszeredai Sportklub a Galaci CSM csapatát a romániai jégkorongbajnokságban.

Hirdetés
U21-es labdarúgó-Eb

Nagyágyúkkal kerültek egy csoportba a románok az ifjúsági foci Eb-n

Kisorsolták a jövő évi szlovákiai rendezésű U21-es korosztályú labdarúgó Európa-bajnokság csoportjait. A román válogatottat kemény kvartettbe sorolták be.

Csíkszeredai Sportklub

Megszenvedett a galaciakkal a Csíkszeredai Sportklub

Hosszabbításba torkollt a Csíkszeredai Sportklub hazai mérkőzése a Galaci CSM-mel szemben a romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszában.

Teqball

Erőtől duzzadva várja a világbajnokságot a romániai teqballválogatott

Ezen a héten rendezik az idei teqball-világbajnokságot, amelynek a vietnámi Ho Si Minh városa ad otthont. A romániai válogatottat kizárólag székelyföldi sportolók alkotják, akik három aranyéremmel szeretnének hazatérni.

Női kézilabda Európa-bajnokság

A szünet után lelépték ellenfelüket a magyar kézilabdázók

A harmadik mérkőzését is megnyerte a magyar női kézilabda-válogatott a részben hazai rendezésű Európa-bajnokság csoportkörében, az utolsó fordulóban második félidei remek játékával 29–19-re nyert Észak-Macedónia ellen.

Hirdetés
Aradi UTA

A szezon legszebb gólját lőtte az UTA csatára (videóval)

Szenzációs találatot jegyeztek a labdarúgó Szuperliga 18. fordulójának első hétfői mérkőzésén, amelyen a Kolozsvári U és az Aradi UTA találkoznak.

Marosvásárhelyi VSK

Megbosszulták magukat a vásárhelyi futsalosok kihagyott helyzetei

Hiába uralta a játékot és alakított ki több helyzetet, pont nélkül maradt a Temesvári CFR otthonában a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának 12. fordulójában.

Sepsi-SIC

Bajnoki címek és dobogós helyek a székelyföldi birkózóktól a szezonzárón

Kimagasló teljesítménnyel zárták az idei szezont a sepsiszentgyörgyi és a marosvásárhelyi klubok birkózói a hétvégén Resicabányán megrendezett felnőtt országos bajnokságon.

Maros megyei labdarúgó-bajnokság

Bepótolták az elmaradt meccseket, az ASA játék nélkül nyert

Téli szünetre vonult a Maros megyei labdarúgó 4. Liga mezőnye, a hétvégén bepótoltak három elmaradt meccset, míg a Marosvásárhelyi ASA játék nélkül kapta meg a három pontot.

Sportesemények a tévében

Újra pályán a magyar kéziválogatott, az FCSB zárja a Szuperliga fordulóját

A harmadik csoportmérkőzését játssza a magyar válogatott a részben hazai rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon, a bajnoki címvédő FCSB találkozójával zárul a Szuperliga fordulója. Mutatjuk a teljes hétfői sportműsort.

mma

Vér, erő, küzdelem: ilyen volt az első székely bunyós gála

Testközelből láthattuk, milyen, amikor valósággal ütik-rúgják egymást a sportolók egy ketrecben, teszik ezt természetesen szabályos keretek között. Ilyen volt az első székelyföldi MMA-gála, a Hargita Fight Night. Élménybeszámoló.

Maros megyei labdarúgó-bajnokság

Maros megyei 4. Liga: átvette a vezetést a címvédő, elmaradt két mérkőzés

Az idei utolsó fordulót rendezték hétvégén a Maros megyei labdarúgó 4. Ligában. A téli szünet azonban még nem kezdődött el, a hétvégén több mérkőzést kell bepótoljanak.

Futsal Klub Székelyudvarhely

Itt a bombameglepetés: a vásárhelyiek legyőzték az FK Székelyudvarhelyt

Hatalmas csatát és fordulatos küzdelmet hozott a teremlabdarúgó 1. Liga 11. fordulójának székelyföldi rangadója, amelyen a Marosvásárhelyi VSK meglepetésre legyőzte az FK Székelyudvarhelyt.

3. Liga

Beragadt az elején, megfizette az árát a Marosvásárhelyi SE

Nagy vereségbe szaladt bele Besztercén a Marosvásárhelyi SE, szombaton délután 5–0-ra kapott ki a feljutásra pályázó Gloriától a labdarúgó 3. Liga 7-es csoportjának 13. fordulójában.

2. Liga

Két nyárádtői találat sem volt elég a pontszerzéshez

Az első félidőben Magyari Szilárd góljával összejött az egyenlítés a Nyárádtői Unireának a Resicabányai CSM vendégeként, de a szünet után egy kiállítás megpecsételte a sorsát, így pont nélkül maradt a labdarúgó 2. Liga 14. fordulójában.

Asztalitenisz

Háromszettes hátrányból állt fel Szőcs Bernadette az elődöntőben

Óriásit küzdött a marosvásárhelyi asztaliteniszező a világ legjobbjait felvonultató Bajnokok Tornája elődöntőjében, de szombaton reggel már elmaradt az újabb bravúr a részéről, döntő játszmában kapott ki kínai riválisától.

Szászrégeni Avântul

Meglepetést okozott Gyulafehérváron a szászrégeni csapat

Az utolsó előtti helyen álló Szászrégeni Avântul pontot szerzett a csoport egyik nagy esélyese, a Gyulafehérvári Unirea otthonában.

Sepsi OSK

Lőtt kettőt az elején, aztán beállt védekezni a Sepsi OSK

Gyors gólokkal megalapozta győzelmét hazai pályán a Sepsi OSK a Gloria Buzău ellen. A folytatásban ráült az eredményre, ez mégis jól sült el, magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

Hirdetés