A két együttes kiváló szezont zárt a másodosztályban és kéz a kézben jutott fel a labdarúgó Szuperligába. A felsőházi rájátszás hétvégi utolsó fordulójában vasárnap egymással találkoztak, a mérkőzés tétje a bajnoki cím volt.
A szezonzárón az FC Argeș sokkal motiváltabb volt és 4–0-ra kiütötte a hazai közönség előtt játszó FK Csíkszeredát, ezzel megnyerte a bajnokságot, míg a rájátszás második felére szétesett székelyföldiek lecsúsztak a harmadik helyre.
A csúnya eredményen túl viszont az FK Csíkszereda nagyszerű házigazdának bizonyult és nemes gesztusról tett tanúbizonyságot.
Méltatta az ellenfelet, ezáltal kiérdemelte a dicsérő szavakat. A találkozót követően az FC Argeș a hivatalos közösségi oldalán köszönetet mondott a székelyföldi klubnak.
„A győzelem nemcsak trófeákat jelent, hanem tiszteletet az ellenfelek és azok az értékek iránt, amelyek meghatároznak bennünket.
– olvasható az FC Argeș bejegyzésében.
Válaszként az FK Csíkszereda is reagált: „Köszönjük és sok sikert! Gratulálunk a bajnoki címhez! – írták hozzászólásban.
Ugyan a válogatottaké a főszerep, a klubcsapatok sem pihennek: gőzerővel készülnek a bajnoki folytatásra. A 2. Ligában vitézkedő Sepsi OSK szombaton délben a Szuperligában szereplő Petrolul Ploiești ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen.
A címvédő Konstancai Farult fogadta hazai pályán az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperliga 8. fordulójában. Bár Szeitl Szilvia tanítványai végig dominálták a mérkőzést, a helyzetkihasználás nem működött, így maradt a gól nélküli döntetlen.
Életét vesztette egy 17 éves tinédzser, aki motorkerékpárjával egy küldetésben levő rendőrautónak ütközött péntek este Giurgiu egyik utcáján, miután a hatósági jármű nem állt meg a stoptáblánál. A balesetben egy rendőr is megsérült.
Orbán Viktor miniszterelnök, aki pénteken részt vett az RMDSZ 17. kongresszusán a Kolozs megyei Zsukiménesen, útban hazafelé még megállt ebédelni. És ha már itt járt, egy Romániában hagyományos ételt választott, a miccset.
Az aradi Szabadság-szobor egyik alakjának kezéből hiányzik a tőr pengéje. Megpróbáljuk beazonosítani a vandalizmus időpontját, választ keresünk arra, hogy mikor állítják helyre az alkotást, és számba vesszük, hány ízben volt támadás célpontja a szobor.
A történelemszeretet miatt vágott bele az amatőr fémdetektorozásba a szamosújvári asztalosmester, aki nemrég páratlan régészeti kincset talált. Kis Jánossal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!