A magyar együttes a hetedik, utolsó mérkőzésén hétfőn este 1–0-ra alulmaradt Norvégiával szemben, így még várnia kellett, kedden kora délután dőlt el a sorsa.
A bennmaradásért közvetlen rivális Kazahsztán az első helyre pályázó Svájccal csapott össze. A magyaroknak csak az felelt meg, hogy a kazahok a rendes játékidőben szenvedjenek vereséget.
A két gárda ugyanis pontazonosággal állt, az egymás elleni mérkőzésen viszont a magyar válogatott 4–2-re győzött a közép-ázsiai csapat ellen, így előnyben volt.
Az összecsapás sokáig rosszul alakult a magyarok szempontjából, mivel Kazahsztán az első harmadban előnyt szerzett. Ezt a második játékrész végéig tudta tartani, amikor a svájciak kiegyenlítettek. Az utolsó húsz percben viszont már nem volt kérdés, Svájc átvette a vezetést, majd a végén még kétszer talált be, így 4–1-re nyert, és megszerezte az első helyet a B csoportban.
Az eredmény tökéletes volt a magyar válogatottnak, amely egy győzelemmel és hat vereséggel elkerülte a nyolcadik, utolsó helyet a csoportban, így először bennmaradt az elitben, míg Kazahsztán búcsúzott.
Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.
Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!