Szombaton a labdarúgó a 3. Liga ötödik csoportja alapszakaszának 11. fordulójában rendezett mérkőzésen a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán ötgólos vereséget szenvedett a Zernyesti Olimpic csapatától.
Helyzetekben gazdag meccset játszott egymással a Gyulafehérvári CSU és a Nyárádtői Unirea. Pontosztozkodás lett a vége, így a két csapat maradt a harmadik, illetve a negyedik helyen a ranglistán.
A felsőházba jutás szempontjából létfontosságú mérkőzést játszik vasárnap délután az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában. Ilyés Róbert tanítványai a második helyen álló Sellenberki SK együttesét fogadják. A vendégek keretében négy volt FK-játékos van.
Szombat délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Petrolul Ploiești együttesét látja vendégül a labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában. Korábban még sosem kapott ki a háromszéki gárda aktuális ellenfelétől, ezúttal is a győzelem lenne a cél.
Az alapszakasz visszavágóinak első fordulójával folytatódik november első hétvégéjén a női labdarúgó Szuperliga. A felsőházi rájátszásba jutásért harcoló FK Csíkszereda a rangsor élén álló temesvári együttest fogadja szombaton délután.
Csak papíron volt rangadó az FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina összecsapás a női labdarúgó U17-es bajnokságban. Az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán megrendezett mérkőzést a házigazdák uralták, és végül sima győzelmet arattak.
Történelme első világbajnoki döntőjére készülhet Románia minifutball-válogatottja, miután pénteken kora este az emírségekbeli torna elődöntőjében 3–0-ra verte a magyar csapatot.
Három döntetlent követően győzelemmel hagyta el a pályát a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, pénteken délután három góllal verte a támadásban nagyon erőtlen Tatrangi Ciucaș együttesét.
Győztes mérkőzésen mutatkozott be a Marosvásárhelyi SE kispadján Flavius Sabău vezetőedző, a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 11. fordulójában hazai pályán 2–1-re nyertek a Gyulafehérvári Unirea ellen.
Edzőtáborba vonult a romániai U15-ös korosztályú női labdarúgó-válogatott, amely jövő héten két felkészülési mérkőzést játszik Lengyelországban. Az utazó csapatnak négy székelyföldi lány is a tagja.
Még egy forduló hátra van a labdarúgó Román Kupa csoportköréből, de pár csapat sorsa már megpecsételődött. A címvédő nem lesz ott a kieséses szakaszban, ahogy a bajnoki aranyérmes sem.
A Székelyudvarhelyi FC és a Marosvásárhelyi SE is hazai pályán játszik pénteken kora délután a labdarúgó 3. Liga 11. fordulójában. Gyergyóremetén rangadót rendeznek, a Kereszthegy és a Gyergyószentmiklósi Inter találkoznak a teremlabdarúgó 2. Ligában.
Összecsapott a két kolozsvári együttes a labdarúgó Román Kupa csoportkörének második fordulójában. A csütörtök esti találkozón egyik csapat sem tudott igazán látványos futballt nyújtani, végül igazságos, 1–1-es döntetlen született.
Nagyon rossz szezonkezdést követően óriási formanövekedésen ment át a székelyföldi focicsapat. Amennyiben ezt tartja, olyan helyen telelhet, amely a célkitűzései közt szerepel.
Több, mint egy éve ül a Metz kispadján, irányítása alatt az együttes feljutott a francia labdarúgó-bajnokság élvonalába, ahol azonban egyelőre nem jönnek a várt eredmények. Ennek ellenére a vezetőség bízik a szakemberben.
Sokáig tartottak az egyeztetések, végül sikerült megtalálni az Izrael és Románia közötti labdarúgó Európa-bajnoki selejtező helyszínét. A két válogatott nagy valószínűséggel sorsdöntő mérkőzést játszik Felcsúton, ahol nézők is lehetnek a stadionban.
Románia és Magyarország női labdarúgó válogatottja is mérkőzést játszott kedden este a Nemzetek Ligájában. Mindkét csapat idegenben lépett pályára: a romániai egygólos vereséget szenvedett Szlovákiában, magyar pedig döntetlent játszott Belfastban.
Végzetesnek bizonyult a Vajdahunyadi Corvinul elleni vereség a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapatnak. Miután a Petrolul megnyerte a Chindia elleni mérkőzését, a címvédő Sepsi OSK már nem végezhet a csoport első két helyén, így búcsúzott a kupasorozattól.