Hirdetés

Idegenben kaptak ki a barótiak, még jobban elhúztak a bardociak

Csak a szépítés jött össze a barótiaknak Kovásznán. Korábbi felvétel
Fotó: Tókos Csaba

Vereséget szenvedett Kovásznán a Baróti VSC, így már tizenkét pont a lemaradása a Bardoci Príma mögött, miután az éllovas rendkívül könnyed győzelmet aratott Maksán a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában.

Papírforma szerint jóval esélyesebb volt a három pont begyűjtésére a Bardoci Príma Maksán, amely hozta is a kötelezőt és 7–0-ra kiütötte a hazai gárdát. Tizenkilenc lejátszott bajnoki után továbbra is hibátlan mérleggel áll az élen, 96 gólt szerzett és csupán 13-at kapott.

Hirdetés

A második helyen álló barótiakra rendkívül nehéz összecsapás várt Kovásznán, a hazaiak idén rendkívül jól teljesítettek saját közönségük előtt.

Nagyon kemény csatát vívott a két fél, a második félidő elején 2–0-s hazai vezetésnél két labdarúgót is kiállítottak az erdővidékiektől, a Kovásznai SE pedig két büntetőt rúghatott, mindkettőt értékesítette.

A kettős emberhátrány ellenére is küzdöttek a vendégek, két szépítő találat is összejött, de végül 4–2-re kikaptak. Jelenleg eggyel kevesebb lejátszott meccsel 12 pont a lemaradásuk a Bardoci Príma mögött.

A harmadik pozíciót elfoglaló zágoni együttes hazai pályán fogadta a sereghajtó Bodzafordulót, és 3–1-re megverte, így pontszámban beérte a baróti együttest, viszont eggyel több mérkőzést játszott.

Szitabodza nagyon szoros találkozón nyert 2–1-re Csernátonban, míg Szentkatolna saját közönsége előtt 3–0-ra győzött Nagyajta ellen. Szintén kapott gól nélkül tudott három pontot szerezni a Perkői SE, amely a papolci együttest küldte haza egy 5–0-s eredménnyel. Gólzáporos mérkőzést játszott egymással Árkos és Uzon, ahol 9–2-re győztek a hazaiak.

Labdarúgó 4. Liga, Kovászna megye, 2023–2024, 20. forduló

Labdarúgó 4. Liga, Kovászna megye, 2023–2024

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Bardoci Príma Bardoci Príma
19
19
0
0
96-13
57
2
Barót VSC BVSC
18
15
0
3
77-16
45
3
Zágon Zágon
19
15
0
4
67-18
45
4
Szitabodza Szitabodza
19
13
2
4
70-33
41
5
Kovásznai SE Kovásznai SE
18
12
1
5
69-23
37
6
Árkosi SE Árkosi SE
18
10
3
5
67-29
33
7
Perkői SE Perkői SE
18
9
3
6
46-28
30
8
Nagyajta Nagyajta
19
6
4
9
30-48
22
9
Gelencei SE Gelencei SE
17
6
3
8
24-46
21
10
Maksai SE Maksai SE
19
5
3
11
27-59
18
11
Csernáton Csernáton
19
4
2
13
26-77
14
12
Papolc Papolc
18
3
3
12
26-62
12
13
Szentkatolnai SE Szentkatolnai SE
18
2
4
12
16-68
10
14
Uzoni SE Uzoni SE
18
2
1
15
25-80
7
15
Bodzafordulói SE Bodzafordulói SE
19
2
1
16
14-80
7
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Kihirdették a romániai jégkorong-válogatott világbajnoki keretét

Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.

Székelyhon

A tetejére fordulva állt meg egy autó

Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.

`
Krónika

Kocsis Máté: „Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk”

„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.

Krónika

FRISSÍTVE – PSD: elsöprő többséggel vonták meg a támogatást Ilie Bolojantól

Elsöprő többséggel döntött a PSD Ilie Bolojan miniszterelnök politikai támogatásának megvonásáról: az 5000 küldött 97,7%-a voksolt a radikális lépés mellett. A döntés hivatalosan is kormányválságot indíthat el.

Főtér

Erdély a Nagy Meglepődés idején és utána

A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.

Ez is érdekelheti

Zágon behúzta a rangadót, Bardoc másfél tucatot lőtt a Kovászna megyei focibajnokságban

Potyogtak a gólok a Kovászna megyei labdarúgó 4. Liga 21. fordulójában, a hat mérkőzésen összesen 46 találat született. A játéknap rangadóján Zágon magabiztosan győzedelmeskedett Barót felett.

Közvetlen vetélytársa otthonában nyert, versenyben maradt a felsőházért a Szentegyházi Vasas

Egyetlen forduló maradt hátra a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának alapszakaszából, és már csak egyetlen nyitott kérdés maradt: a Székelyudvarhelyi Roseal vagy a Szentegyházi Vasas végez a felsőházi rájátszást érő negyedik helyen.

Eldőlni látszik a bajnoki cím a Maros megyei 4. Ligában

Nagyarányú vereségbe szaladt bele az üldöző Marosvásárhelyi Vulturii, miközben az éllovas Academica Transilvania újra megszerezte a győzelmet, és tovább növelte előnyét a Maros megyei labdarúgó 4. Liga 18. fordulójában.

Pontokat hullajtott az üldöző, elhúzott az éllovas a Maros megyei focibajnokságban

Értékes pontokat veszített a második helyezett Marosvásárhelyi Vulturii, miközben az élen álló Academica Transilvania játék nélkül győzött, és növelte előnyét a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 17. fordulójában.

Igazolta bajnokesélyes formáját a Kovásznai Kárpátok

Többnyire érvényesült a papírforma a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában, a legtöbb találatot – nyolcat – a Szentkatolna szerezte a sereghajtó Uzon ellenében.

Nőtt az élen álló trió előnye a 4. Liga Hargita megyei csoportjában

Két fordulóval az alapszakasz vége előtt tovább növelte előnyét az élbolyban szereplő három együttes a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A Golimpiákosz-Csíkszentsimon-Agyagfalva alkotta trió jelentős különbséggel vezet.

Vendégsiker a bepótolt összecsapáson a Hargita megyei focibajnokságban

Pótolták a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 16. fordulójából elhalasztott Balánbánya–Székelykeresztúr mérkőzést. A szerda késő délutáni összecsapás szoros küzdelmet hozott.

Nem volt orvos, ezért elmaradt a meccs a Kovászna megyei 4. Ligában

Mindössze öt összecsapást játszottak le a Kovászna megyei pontvadászat húsvéti fordulójában, ezek közül három alkalommal a győztesek alaposan rászámoltak ellenlábasaikra, kétszer pedig a vendégek diadalmaskodtak.

Hazai dominancia a húsvéti fordulóban, élre tört a Golimpiákosz

Hazai fölény jellemezte a húsvéti fordulót a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, ahol minden mérkőzésen a vendéglátók nyertek. Az elnapolt vasárnapi mérkőzésen a Golimpiákosz győzött Csíkszentmártonban, és ezzel a rangsor élére állt.

Nem marad futball nélkül Csíkszék a húsvéti ünnepek alatt

A húsvéti ünnepek alatt pénteken, szombaton és vasárnap is lesznek futballmérkőzések a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, illetve az 5. Liga csíkszéki csoportjában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!