Romániában hosszabb ideje piros kód van érvényben a hőhullám miatt, ez pedig egyáltalán nem biztonságos a labdarúgókra nézve.
„Vannak játékosok, akik egyszerűen nem akarnak ebben a hőségben pályára lépni. Hivatalos panaszt nyújtottunk be, azonban az első forduló már az eredeti tervek szerint zajlik le, abban bízunk, hogy a második játéknapon már érvénybe lépnek a módosítások. Azt szeretnénk, hogy minél későbbi időpontokban kelljen pályára lépjenek a klubok, vagy akár halasszák el a teljes fordulót” – nyilatkozta Emilian Hulubei a Fanatik.ro portálnak.
A Román Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) egyelőre még nem reagált a hírekre, azonban az AFAN felvette a kapcsolatot a FIFPro szervezettel is, akik szintén egyetértettek a kéréssel, így ők is lépni fognak az ügy érdekében.
Az eredeti tervek szerint a második forduló július 19-től 22-ig tart (péntektől hétfőig), mind a négy napon két-két összecsapást rendeznek: előbb 18.30-tól, majd 21.30-tól lépnek gyepre a gárdák. A Sepsi OSK hétfőn este 18.30-tól látogatna az FC Gloria Buzău otthonába, a háromszéki együttes az első játéknapon is délután 5-től kellett szerepeljen.
Teljesen más arcát mutatta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 25. játéknapján, csütörtökön kora este pörgős meccsen legyőzte a Konstancai Farult és tartja a lépést a felsőházért folytatott küzdelemben.
A Junior Hockey Team Csíkszereda (JHTC) U13-as korosztályú jégkorongcsapata a tengerentúlra készül, Kanadába utazik, ahol február 13. és 24. között részt vesz a quebeci 48. Pee-Wee BSR nemzetközi tornán.
Kiesett a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásának folyosóablakán egy diáklány, akit a reggeli órákban az iskola vezetősége fegyelmi vétség miatt hallgatott ki. Súlyosan megsérült, ezért Sepsiszentgyörgyre, majd Bukarestbe szállították.
Keményen nekiment az elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali, összeesküvéselmélet-hívő Călin Georgescunak Alexandru Chipciu, a Kolozsvári U labdarúgócsapatának játékosa.
Immár mind a négy „óriásvakond” a hegy mélyében vájja az alagutat a Brassó megyei Alsórákos térségében az egyik legnagyobb erdélyi közlekedési beruházás, a Brassó–Segesvár vasútszakasz felújítása-megépítése során.
A diákok riasztóan nagy része funkcionális analfabéta, sokan mégis azon hőbörögnek, hogy miért akar változtatni az oktatásügyi miniszter a rendszeren.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!