A Debreceni VSC elleni edzőmérkőzéssel kezdte meg az ausztriai edzőtáborát az FK Csíkszereda, amely élvonalbeli újoncként hasznos tapasztalatokkal gazdagodhatott a magyar első osztály egyik meghatározó csapata ellen. A Sankt Leonhardban lejátszott meccsen a székelyföldiek szervezetten játszottak,
az elején helyzetekkel is jelezték, hogy nemcsak statisztálni érkeztek: egy 20 méteres bombával még a kapufát is eltalálták.
A gól nélküli első játékrészt követően a második félidőben is kiegyenlített játék zajlott, azonban a 63. percben egy szöglet utáni kavarodás végén a DVSC Silue révén megszerezte a vezetést. Ilyés Róbert együttese ezt követően sem adta fel, bátran játszott, és
a hajrában kis híján az egyenlítés is összejött: egy kihagyott debreceni büntetőt követően gyors ellentámadás végén kellett bravúrt bemutatnia a Loki kapusának.
A végeredmény ugyan 1–0 lett a debreceniek javára, de az FK Csíkszereda megmutatta, hogy jó úton jár a szezonra való felkészülésben. Az összecsapás remek lehetőség volt az új szerzeményeknek a bizonyításra, illetve a taktikai elemek gyakorlására, és a folytatásban újabb értékes erőfelmérők következnek.
A csíkiak június 29-én Szombathelyen a Magyar Kupa-címvédő Paksi FC elen játsznak edzőmeccset, július 2-án pedig az ukrán élvonalbeli Zsitomiri Polisszja FC-vel találkoznak.
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság július 11-én rajtol, az újonc FK Csíkszereda hazai pályán kezd, a Bukaresti Dinamót fogadja.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!