Hiába játszottak egy félidőt emberelőnyben, kikaptak az udvarhelyiek Sepsiszentgyörgyön

Sebestyén Ervin 2024. április 12., 19:41 utolsó módosítás: 2024. április 12., 20:19

A Sepsi OSK farmcsapata nyerte a péntek délutáni rangadót, miután 2–1-re legyőzte a Székelyudvarhelyi FC-t a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának alsóházában. A háromszékiek még úgy is megszerezték a három pontot, hogy egy félidőt emberhátrányban játszottak.

Gólt szereztek, megőrizték előnyüket emberhátrányban a sepsiszentgyörgyiek Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Sepsiszentgyörgyre látogatott az éllovas Székelyudvarhelyi FC, amely két győzelemmel indította az alsóházi rájátszást, így reménykedve várhatta a piros-fehérek elleni összecsapást. Ennek ellenére rémálomszerűen indult a találkozó a vendégeknek, ugyanis

már rögtön a meccs elején vezetést szerzett az OSK: Jakab hiába védett egy hatalmasat, a kipattanóra kiválóan érkezett Bujdosó és a hálóba továbbított (1–0).

Rögtön érkezhetett volna az egyenlítés, Györgyi egyedül maradt a kapussal szemben, viszont nem tudta értékesíteni a ziccert, maradt változatlan az állás. Alig negyedóra elteltével ismét ő volt a főszereplő, ugyanis az ő passzát váltotta gólra Gavârlița, ezzel 1–1-re módosítva az eredményt.

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A 28. percben fordíthatott volna az SZFC, azonban Györgyi befejezése nem volt pontos, Gedő újabb bravúrt mutatott be.

Lélekben már a szünetre koncentráltak a csapatok, amikor Popșa durva belépőjét sárgával jutalmazta a játékvezető,

a fiatal labdarúgónak viszont volt már egy lapja, így kiállította a bíró, tíz emberrel maradt a hazai gárda.

Hatalmas meglepetésre bátran kezdte a második játékrészt a Sepsi OSK II., ennek pedig meg is lett az eredménye:

a 47. percben ismét Bujdosó bólintott a kapuba, így újra előnybe kerültek a piros-fehérek (2–1).

A folytatásban a háromszékiek minden erejüket arra összpontosították, hogy megőrizzék az előnyüket,

ebben pedig hatalmas szerepet vállalt Gedő, aki többször is bravúrral kellett védjen.

A hajrában volt hazai lehetőség is, Bujdosó járt közel a mesterhármashoz, azonban Jakab is a helyén állt.

Maradt a 2–1-es végeredmény, egy félidőt emberhátrányban játszott a Sepsi OSK II., de még így is betalált és otthon tartotta mindhárom egységet.