Sepsiszentgyörgyre látogatott az éllovas Székelyudvarhelyi FC, amely két győzelemmel indította az alsóházi rájátszást, így reménykedve várhatta a piros-fehérek elleni összecsapást. Ennek ellenére rémálomszerűen indult a találkozó a vendégeknek, ugyanis
már rögtön a meccs elején vezetést szerzett az OSK: Jakab hiába védett egy hatalmasat, a kipattanóra kiválóan érkezett Bujdosó és a hálóba továbbított (1–0).
Rögtön érkezhetett volna az egyenlítés, Györgyi egyedül maradt a kapussal szemben, viszont nem tudta értékesíteni a ziccert, maradt változatlan az állás. Alig negyedóra elteltével ismét ő volt a főszereplő, ugyanis az ő passzát váltotta gólra Gavârlița, ezzel 1–1-re módosítva az eredményt.
A 28. percben fordíthatott volna az SZFC, azonban Györgyi befejezése nem volt pontos, Gedő újabb bravúrt mutatott be.
Lélekben már a szünetre koncentráltak a csapatok, amikor Popșa durva belépőjét sárgával jutalmazta a játékvezető,
a fiatal labdarúgónak viszont volt már egy lapja, így kiállította a bíró, tíz emberrel maradt a hazai gárda.
Hatalmas meglepetésre bátran kezdte a második játékrészt a Sepsi OSK II., ennek pedig meg is lett az eredménye:
a 47. percben ismét Bujdosó bólintott a kapuba, így újra előnybe kerültek a piros-fehérek (2–1).
A folytatásban a háromszékiek minden erejüket arra összpontosították, hogy megőrizzék az előnyüket,
ebben pedig hatalmas szerepet vállalt Gedő, aki többször is bravúrral kellett védjen.
A hajrában volt hazai lehetőség is, Bujdosó járt közel a mesterhármashoz, azonban Jakab is a helyén állt.
Maradt a 2–1-es végeredmény, egy félidőt emberhátrányban játszott a Sepsi OSK II., de még így is betalált és otthon tartotta mindhárom egységet.
| 2024. 04. 12. 17:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 2-1 |
| 2024. 04. 13. 17:00 | Kézdivásárhelyi SE KSE | Brassói SR Municipal Brassói SR | 1-1 |
| 2024. 04. 13. 17:00 | Viitorul Curița Viitorul Curița | Tatrangi Ciucaș Tatrang | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 3 | 2 | 0 | 1 | 6-4 | 35 |
2 | Viitorul Curița Viitorul Curița | 3 | 2 | 1 | 0 | 7-3 | 23 |
3 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-3 | 23 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-3 | 22 |
5 | Tatrangi Ciucaș Tatrang | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-7 | 13 |
6 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 3 | 0 | 2 | 1 | 5-7 | 9 |
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Az első harmadban pár fokkal jobb volt a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubnál, és az akkor megszerzett előny elég volt a győzelemhez. Az utolsó pillanatig nyílt volt a pontok sorsa, de aztán ezek Gyergyóban maradtak.
Hivatalosan is megnyitották a Riverside Retail Park névre keresztelt bevásárlóközpontot Székelyudvarhelyen csütörtök reggel. A több mint 15 ezer négyzetméteren elterülő létesítményben nemzetközi márkák és helyi üzletek várják a vásárlókat.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!