Háromgólos hátrányból fordítottak, mégsem örülhettek a végén a csíkszentkirályiak

Dobos László 2024. május 14., 10:07 utolsó módosítás: 2024. május 15., 12:45

Két hazai győzelem mellett egy döntetlen és három vendégsiker született a csíkszéki futballbajnokság hétvégi fordulójában, amelyből kiemelkedett a szentkirályi mérkőzés.

Döntetlennel zárult a csíkszentkirályi mérkőzés. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Csíkszentkirályon az élmezőny két jó képességű csapata találkozott, ahol meglepetésre a vendég csíkszentdomokosi gárda 61 perc után már 3–0-ra vezetett. Innen fordított a házigazda Borsáros, bő húsz perc alatt a hazaiak négy gólt szereztek, a 85. percben már 4–3-ra vezettek, a vendégek azonban a ráadás perceiben kiegyenlítettek (4–4).

A Fiság csapata Csíkmadarasról hozta el a három pontot, Gyergyószárhegy pedig a Csíkszentmihálytól, míg a kászoniak Lázárfalván nyertek.

A Csíkszentmárton–Piliske alcsíki rangadó hazai győzelemmel zárult, a Szépvíz pedig a Töviske elleni találkozón javított gólkülönbségén.

Labdarúgó 5. Liga, Csík körzeti csoport, 24. forduló

Csíkszentmihályi Törekvés–Gyergyószárhegyi Bástya 0–1 (0–1).
Gólszerző: Szabó Szabolcs (11.).

Csíkszentmártoni Alcsík SE–Tusnádi Piliske 3–2 (0–0).
Gólszerzők: György Szabolcs (57., 70. és 89.), illetve Tamás Nándor (73. és 84.).

Csíkmadarasi Sörkert SE–Csíkszentgyörgyi Fiság 0–5 (0–1).
Gólszerzők: Tompos Tamás (25., 60., 65. és 80.), Ambrus Csongor (90.).

Csíkszentkirályi Borsáros–Csíkszentdomokosi SK 4–4 (0–2).
Gólszerzők: Czirják Tamás (65.), Gergely Alpár (66. és 73.), Veres Alpár (84.), illetve Eduard Cadar (20. és 90.+5), Both Ármin Tamás (38. és 61.).

Lázárfalvi Mohos–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE 1–3 (0–3).
Gólszerzők: Geréd Márk (47.), illetve Csürös Roland István (6. és 20.), András–Csáki Szabolcs (31.).

Szépvízi MŰ–Csíkszentimrei Töviske 5–1 (2–1).
Gólszerzők: Fazakas András (8.), Fazakas István (38.), Catalin Dudău (63.), Balla Leonárd (65. és 81.), illetve Molnár Szilárd (31.).

A Gyimesközéploki Loki SE–Gyimesbükki SE mérkőzést május 30–ára halasztották. A Kozmási Komisz csapata szabadnapos lesz.

A következő forduló (május 16–21.) programja: Gyimesbükk–Madaras, Szentdomokos–Középlok, Piliske–Lázárfalva, Kászon–Csíkszentmihály, Töviske–Borsáros, Szárhegy–Kozmás és Fiság–Csíkszentmárton. A Szépvíz csapata szabadnapos lesz.