Új formátumban – kilenc Bayern góllal és egy Szoboszlai találattal – kezdődött meg a labdarúgók legrangosabb európai klubversenye. Az UEFA elvetette a csoportkört és egy nagy fazékba sorolta a csapatokat, majd úgy sorsolt, hogy mindegyik együttes nyolc mérkőzést játsszon, négyen otthon, négyet idegenben, de mindent más-más ellenféllel.
A nyolc forduló után az első nyolc csapat egyből a nyolcaddöntőbe jut, majd a 9-24. helyeken végzettek egymás ellen, oda-vissza párharcban döntik el, ki jut a legjobb tizenhat közé. Onnan már egyenes kieséses szakasz következik oda-visszavágókkal, csak a döntő lesz egymeccses a müncheni arénában.
Egyébként május 31-én, az lesz a 189. BL meccs ebben az idényben. Közel kétszáz találkozóról van szó. Lesz erre ideje a nézőnek?
Kérdés, hogy ezzel az új formátummal mit kezdenek majd a szurkolók. Egyrészt érdekesnek ígérkezik abból a szempontból, hogy a nagy csoportban minden egyes pontocskának, gólocskának óriási szerepe lesz, hétről-hétre (vagy kéthetente) nagyokat változhat a tabella. Másrészt – legalábbis az elején – kissé érthetetlen lesz a csapatok ugrálása a táblázatban.
De, közel kétszáz meccs?
Egy csapatnak tizenöt találkozót kell játszania a főtáblától kezdődően a döntőig, de az is lehet, hogy tizenhetet.
Ez kiegészülve mondjuk az angol bajnokság 38 meccsével, a néhány Nemzetek Ligája találkozóval, az országok, kupa-, esetenként Liga-kupa összecsapásokkal, több, mint hatvan plusz mérkőzést jelent még az idényben.
Azaz, ötnaponta egy találkozót... Csodálkozunk, hogy a játékosok sztrájkon törik a fejüket?
És mit csinálunk mi nézők? Kapkodjuk a fejünket egyik meccsről a másikra?
Lehet, hogy a gólöröm helyett „gólcsömör” üt ki rajtunk.
Tudjuk: a pénz beszél, a kutya (újságíró) ugat, a karaván (BL) meg halad előre.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) kedden megváltoztatta a Szuperliga alsóházi rájátszásának hétvégi utolsó fordulójában a kiesésről és osztályozós helyekről döntő három mérkőzés kezdési időpontját.
A labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjában a rájátszás harmadik fordulójában a felsőházban és az alsóházban egyaránt látványos mérkőzéseket játszottak, és több kiemelkedő egyéni teljesítmény született.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.
Teljesen eltűnt a különbség a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott két jelölt, George Simion és Nicușor Dan között, olyannyira, hogy fej-fej mellett, egyenlő támogatottsággal állnak – legalábbis ez áll az AtlasIntel friss felmérésében.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!