Új formátumban – kilenc Bayern góllal és egy Szoboszlai találattal – kezdődött meg a labdarúgók legrangosabb európai klubversenye. Az UEFA elvetette a csoportkört és egy nagy fazékba sorolta a csapatokat, majd úgy sorsolt, hogy mindegyik együttes nyolc mérkőzést játsszon, négyen otthon, négyet idegenben, de mindent más-más ellenféllel.
A nyolc forduló után az első nyolc csapat egyből a nyolcaddöntőbe jut, majd a 9-24. helyeken végzettek egymás ellen, oda-vissza párharcban döntik el, ki jut a legjobb tizenhat közé. Onnan már egyenes kieséses szakasz következik oda-visszavágókkal, csak a döntő lesz egymeccses a müncheni arénában.
Egyébként május 31-én, az lesz a 189. BL meccs ebben az idényben. Közel kétszáz találkozóról van szó. Lesz erre ideje a nézőnek?
Kérdés, hogy ezzel az új formátummal mit kezdenek majd a szurkolók. Egyrészt érdekesnek ígérkezik abból a szempontból, hogy a nagy csoportban minden egyes pontocskának, gólocskának óriási szerepe lesz, hétről-hétre (vagy kéthetente) nagyokat változhat a tabella. Másrészt – legalábbis az elején – kissé érthetetlen lesz a csapatok ugrálása a táblázatban.
De, közel kétszáz meccs?
Egy csapatnak tizenöt találkozót kell játszania a főtáblától kezdődően a döntőig, de az is lehet, hogy tizenhetet.
Ez kiegészülve mondjuk az angol bajnokság 38 meccsével, a néhány Nemzetek Ligája találkozóval, az országok, kupa-, esetenként Liga-kupa összecsapásokkal, több, mint hatvan plusz mérkőzést jelent még az idényben.
Azaz, ötnaponta egy találkozót... Csodálkozunk, hogy a játékosok sztrájkon törik a fejüket?
És mit csinálunk mi nézők? Kapkodjuk a fejünket egyik meccsről a másikra?
Lehet, hogy a gólöröm helyett „gólcsömör” üt ki rajtunk.
Tudjuk: a pénz beszél, a kutya (újságíró) ugat, a karaván (BL) meg halad előre.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
Nehéz és hullámzó őszi idényt zárt a Sepsi OSK, amely azonban a gyengébb rajt ellenére a második helyen telel a labdarúgó 2. Ligában. Hadnagy Attila sportigazgató szerint a csapat jó úton halad, és tavasszal reális esélye van elérni a kitűzött célt.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!