Korábban a Román Kosárlabda-szövetség (FRB) június eleji igazgatótanácsi ülésén még úgy határoztak, hogy az új kiírás egy selejtezőtornával indul, amelyen az előző szezonban kieső helyeken végzett csapatok találkoznak másodosztályú ellenfelekkel. Erre azért volt szükség, hogy kitöltsék a fennmaradó helyeket, és továbbra is tizennyolc klub induljon az élvonalban, illetve a bajnoki rendszert is meg akarták tartani.
Mostanra azonban ezt a változatot – vélhetően az élvonalbeli szereplés iránt nem érdeklődő csapatok miatt – elvetették, és úgy döntöttek, hogy eggyel kevesebb, tizenhét együttes vesz részt a bajnokságban, valamint megváltoztatták a lebonyolítást is.
Eszerint az alapszakaszban mindenki játszik mindenkivel, de csak egyszer, így az összes csapat nyolc hazai és nyolc idegenbeli mérkőzésen lép pályára, fordulónként pedig egy gárda szabadnapos lesz.
A második szakaszban értékcsoportokat alakítanak ki (1–8. és 9–17. helyezettek), amelyben már oda-visszavágókat rendeznek.
Ezután az első csoportból a legjobb hat csapat bejut a rájátszásba, a 7., a 8., a 9. és a 10. helyezettek pedig a play-inben lesznek érdekeltek (a hetedik a tizedikkel, a nyolcadik a kilencedikkel játszik), ahonnan a két győztes együttes szintén kvalifikálja magát a rájátszásba.
A negyeddöntőben és az elődöntőben két nyert mérkőzésig, a döntőben pedig három győzelemig tartanak a párharcok. Érdekesség, hogy az alsóházi küzdelmeket nem rendezik meg, hanem a második értékcsoportban az utolsó, a 17. helyezett automatikusan kiesik.
A bajnokság a szeptember 21-ei hétvégén kezdődik, az alapszakasz küzdelmei pedig január 18-áig zajlanak.
A menetrend szerint a mezőny egyetlen székelyföldi együttese, a Marosvásárhelyi VSK a nyitófordulóban a Brassói Corona otthonában játszik. A második játéknapon szabadnaposak lesznek a vásárhelyiek, az első hazai mérkőzésükön pedig október 5-én a SCMU Craiovával találkoznak.
Az alapszakasz második fele nehezebbnek ígérkezik a VSK számára, hiszen a bajnoki címvédő Kolozsvári U-BT-vel a 10. fordulóban idegenben játszanak, majd rögtön ezután az ezüstérmes Nagyváradi VSK-t fogadják, a bajnokság első részét pedig hazai pályán a Nagyszebeni CSU ellen zárják.
A 2024–2025-ös idényre vonatkozó szabályzat szerint az eddigi kettőről egyre csökkentik azoknak a román állampolgárságú játékosoknak a számát, akik a bajnokságban a mérkőzések elejétől a végéig folyamatosan a pályán kell tartózkodjanak. A találkozókra legfeljebb hat belföldi és hat külföldi kosárlabdázót lehet nevezni, akik játszhatnak a meccsek folyamán.
Rövid pihenő után az új év elején a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat küldöttsége törökországi edzőtáborba vonul, ahol három felkészülési mérkőzést játszik.
Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Brassóban is lesznek jégkorongmérkőzések az ünnepek alatt, a találkozóknak dupla szorzójuk van, az Erste Liga mellett beszámítanak a román bajnokságba is.
Hétéves gyermeket ütött el egy személyautó Csíkszereda központjában hétfőn este. A kiskorú az úttesten kelt át, amikor bekövetkezett a baleset.
Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.
A Bihar megyei önkormányzat benyújtotta a finanszírozási igénylést a nagyváradi vasútvillamos-hálózat kiépítésére – a projekt becsült költségvetése 272 millió euró, amiből 41,5 százalék önerő.
A Marosvásárhelyi Állatkertben pedig karácsony előtt megszületett egy kis pettyes szarvas.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!