A Román Kosárlabda-szövetség (FRB) azért folyamodott ehhez a megoldáshoz, mert megváltoztatta a lebonyolítást. Az előző szezonra érvényes versenykiírás szerint ugyanis a 18 klubot felvonultató élvonalból az utolsó négy helyezett esett volna ki, hogy a másodosztály két feljutójával kiegészülve 16 csapatosra csökkentsék a létszámot.
A szövetség hónap eleji igazgatótanácsi ülésén azonban úgy határoztak, hogy mégis marad a 18 együttest számláló mezőny, valamint a bajnoki rendszert is megtartják.
A klubok két kilences csoportban találkoznak egymással oda-visszavágó alapon az alapszakaszban, majd az 1–10. és a 11–18. helyezettek két csoportra osztva játszanak a középszakaszban, ezután következik a felsőházi rájátszás a legjobb nyolc csapat részvételével, és az alsóházi küzdelmek a végső sorrend kialakításáért.
A 18 helyből 14-et az előző idényben bennmaradó pozícióban végzett csapatok, köztük a 10. Marosvásárhelyi VSK foglalnak el, kettőt pedig a feljutást kiharcoló Bukaresti Steaua és Bukaresti Agronomia szerzett meg.
A fennmaradó két helyért az új idény elején selejtezőtornát rendeznek,
amelyen az élvonalban utolsó négy pozícióban zárt gárda, azaz a CSM Târgu Jiu, a Bukaresti Laguna, a CSM Focșani és a Petrolul Ploiești, valamint a másodosztály döntő tornáján a feljutásról lemaradt Kolozsvári U és Jászvásári Poli vehet részt.
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy információk szerint az egyik feljutott csapat, a Bukaresti Agronomia nem szeretne elindulni az élvonalban, mint ahogyan a Laguna sem szerepelne feltétlenül a legjobbak között. A szövetség vélhetően ennek tudatában közölte, hogy ezen a tornán bármely másodosztályú csapat benevezhet, amely feljutási joggal rendelkezik.
Egyébként a fent említett igazgatótanácsi ülésen lényeges döntés született az új bajnoki idényben a román állampolgárságú kosárlabdázók szerepeltetéséről, eszerint
az eddigi kettőről egyre csökkentik azoknak a játékosoknak a számát, akik a mérkőzések elejétől a végéig folyamatosan a pályán kell tartózkodjanak, ezt a szabályt kivétel nélkül mindegyik klub megszavazta.
Továbbá, a találkozókra legfeljebb hat belföldi és hat külföldi sportolót lehet nevezni, akik pályára léphetnek a meccsek folyamán. Elhatározták azt is, hogy megszüntetik az utánpótláscsapatok részvételét a másodosztályban, pontosabban nem engedélyezik a kluboknak azt, hogy ugyanazzal a sportazonossági igazolvánnyal a második számú együttesükkel benevezzenek a bajnokságba.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!