Bealudt az elején, továbbra is nyeretlen az Euroligában a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2023. október 19., 22:03

Rosszul kezdte harmadik mérkőzését a női kosárlabda Euroliga csoportkörében a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely mindvégig hátrányban játszott a lengyel Lublin otthonában, és esélye sem volt a fordításra.

Továbbra is várni kell a Sepsi-SIC első győzelmére. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Fontos összecsapás várt a Sepsi-SIC együttesére csütörtök este Lengyelországban, ahol az eddig szintén nyeretlen Lublin otthonában lépett pályára. Már a meccs elejétől kezdve nehéz helyzetbe került Zoran Mikes csapata, az első negyedet 24–13-as eredménnyel zárták, és habár a második tíz perc szorosabb volt (18–15), a szünethez érve még mindig nagy volt a különbség a két fél között.

A félidőt követően határozottabb játékot mutatott a vendég csapat, 16–17-re meg is nyerték a harmadik negyedet, viszont még így is 13 pont volt a hátrányuk (58–45).

A hajrában fej fej mellett haladtak, egyenlő ellenfelei voltak egymásnak, így végül az első húsz percben kidolgozott előnyével győzni tudott a Lublin (76–65).

A Sepsi-SIC ezzel a vereséggel az A csoport utolsó helyén áll, három fordulót követően három vereség a mérlege. Legközelebb a Pamesa Valencia otthonában lép pályára október 25-én, szerdán.