Huszonnyolc évnek kellett eltelnie, hogy a román férfi kézilabda-válogatott újból kijusson az Európa-bajnokságra. A Xavi Pasqual által irányított együttes a kontinenstorna sorsolásánál nehéz csoportba került.
A januári németországi Eb-n Spanyolország, Horvátország és Ausztria lesznek az ellenlábasai.
A szövetségi kapitány a napokban jelölte ki a bővített keretet. Ezen 35 sportoló neve szerepel. Három olyan kézilabdázót találunk a névsorban,
akik Székelyudvarhelyen kezdték pályafutásukat, játszottak az azóta megszűnt SZKC-ban: Szász András, Balázs Botond és Csog Vencel.
Mindhárman a Bölények Ligájában szerepelnek, előbbi a Bukaresti CSM, utóbbi kettő pedig a CSU Suceava játékosa.
Csog Vencel a Székely Sport megkeresésére elmondta, megtiszteltetésnek veszi, hogy számolnak vele. „Nem ismeretlen számomra, hogy milyen a válogatottnál. A legutóbbi összetartásra is behívót kaptam, a többiekkel edzhettem.
– fejtette ki a 26 éves baróti születésű balszélső, aki eddigi karrierje során játszott még a Konstancai CSM-ben és a Temesvári Poliban is.
Amit pedig a román csapat szerepléséről vár az Európa-bajnokságon: „Már az nagy szó, hogy nagy szünetet követően ott van a nemzeti együttes a legjobbak között. Nagyon nehéz csoportba kerültünk, valószínű mindenki úgy számol, hogy Románia ellen behúzza a pontokat. A spanyolok és a horvátok rendre ott vannak az Eb-ken a végelszámolásnál, az osztrákokkal az Eb-selejtezőn egy csoportban voltunk, mindkétszer ők nyertek. Minden egyes tornán van egy meglepetéscsapat, lehet, hogy ezen a román lesz az” – tette hozzá a 14-szeres válogatott.
Az Európa-bajnokságra 20 játékos nevezhető, akik közül mérkőzésenként 16 kézilabdázó szerepelhet. A 20 fős és a 35 fős keret között 2-2 játékos cseréje lehetséges a kontinenstorna csoportkörében, a középdöntőben és a döntő hétvégén.
A román férfi kézilabda-válogatott bővített kerete a 2024-es Eb-re
Kapusok: Alexandru Bucătaru (CSM Focșani), Ionuț Iancu (Steaua), Darius Makaria (CSU Suceava), Dan Vasile (CSM Konstanca).
Balszélsők: Sabin Constantina (Steaua), Csog Vencel (CSU Suceava), Alexandru Ghivil (Tordai Potaissa), Nicușor Negru (Dinamo).
Balátlövők: Tudor Botea (Minaur), Andrei Buzle (Granollers), Dragoș Hanțaru (Tordai Potaissa), Gabriel Ilie (Konstcani CSM), Ante Kuduz, Robert Militaru, Dan Racoțea (mind Dinamo).
Irányítók: Balázs Botond (CSU Suceava), Liviu Caba, Călin Căbuț, Andrei Drăgan (Konstancai CSM), Gabriel Cumpănici (Minaur), Daniel Stanciuc (Dinamo).
Beállók: Călin Dedu (Dinamo), Nagy Róbert (Minaur), Valentin Neagu (Steaua), Adrian Rotaru, Szász András (Bukaresti CSM).
Jobbátlövők: Mihai Anton (HC Buzău), Cristian Ghiță (Tordai Potaissa), Demis Grigoraș (Benfica), Javier Humet (Dinamo).
Jobbszélsők: Tudor Buguleț (Dinamo), Ionuț Nistor (Konstancai CSM), Marius Sadoveac (Temesvári Poli), Alexandru Tărîță (Steaua), Roland Thalmaier (Tordai Potaissa).
Férfi Európa-bajnokság, 2024. január 10-28., Németország
A csoport (Düsseldorf, Berlin): Franciaország, Németország, Észak-Macedónia, Svájc.
B csoport (Mannheim): Spanyolország, Ausztria, Horvátország, Románia.
C csoport (München): Izland, Magyarország, Szerbia, Montenegró.
D csoport (Berlin): Norvégia, Szlovénia, Lengyelország, Feröer-szigetek.
E csoport (Mannheim): Svédország, Hollandia, Bosznia-Hercegovina, Grúzia.
F csoport (München): Dánia, Portugália, Csehország, Görögország.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!