Ismét bizonyította a Sepsi-SIC, hogy komolyan számolni kell vele az idei kiírásban. Carmen Cartaș tanítványai vasárnap kora délután a Fogarasi VSK vendégeként léptek pályára azzal a céllal, hogy megőrizzék első helyüket a B csoportban. Az első negyedórában még szoros volt a küzdelem (7–8), ám a félidőre már megnyugtató, hatgólos előnyt épített ki a háromszéki alakulat (10–16).
A fordulást követően sem tudott megújulni a házigazda, a Sepsi-SIC koncentráltan, fegyelmezetten kézilabdázott, és végül 37–19-re diadalmaskodott. A győzelemnek köszönhetően továbbra is vezeti a B csoportot.
Női kézilabda, A divízió, B csoport, 7. forduló:
Fogarasi VSK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 19–37 (10–16).
A vendégek gólszerzői: Márton 8, Damian 6, Banu 4, Pavel, Crețu, Bârlă és Solymosi 3-3, Kolumbán 2, Soreanu, Ghinea, Rău, Cîrstian és Lupișcă 1-1.
A Székelyudvarhelyi Hargita KK az előző fordulóban még érvényesítette a papírformát, ezúttal azonban sokkal nehezebb feladat várt rá a Județean Prahova otthonában. A hazai együttes villámrajtot vett, pillanatok alatt négygólos előnyre tett szert, amit később ötre is növelt. A székelyudvarhelyi lányok azonban nem adták fel, és a szünetre egyetlen találatra zárkóztak fel (13–12).
A második félidő elején ismét beragadt a Hargita KK, amit a Prahova könyörtelenül kihasznált, és újra ellépett. A találkozó végül 32–25-ös hazai győzelemmel zárult, ám a vendégek végig harcosan, szervezetten kézilabdáztak.
Női kézilabda, A divízió, B csoport, 7. forduló:
Județean Prahova–Hargita KK 32–25 (13–12).
A vendégek gólszerzői: Simon és Katona 6-6, Német, András, Sebestyén, Miklós és Szabó 2-2, Mester, Major és Lukács 1-1.
Továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a C csoportot a Marosvásárhelyi VSK, amely a hetedik fordulóban sem hibázott. A sereghajtó Temesvári CSU elleni mérkőzés ugyan eleinte szorosnak tűnt, ám negyedóra elteltével már kirajzolódott a különbség a két együttes között.
Szünetben nyolc góllal vezetett a VSK (19–11), a második játékrészben pedig tovább növelte előnyét, végül 41–28-ra nyert, ezzel továbbra is veretlenül vezeti a csoportját. Az odavágók lezártával a marosiak négy ponttal előzik meg a második helyen álló Besztercei Gloriát második számú csapatát.
Női kézilabda, A divízió, C csoport, 7. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–Temesvári CSU 41–28 (19–11).
A hazaiak gólszerzői: Sîrb 8, Makarenko, Bărăbaș és Țifui 5-5, Danciu és Rusneac 4-4, Scutaru és Butomo 3-3, Buric 2, Chetraru és Tarcău 1-1.
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!