Ezúttal vért kellett izzadnia a győzelemért az udvarhelyi kézicsapatnak

Józsa Csongor 2024. március 06., 19:57

Óriási küzdelemben hol az egyik, hol a másik vezetett a férfi kézilabda A osztály mérkőzésén. A légvégét jobban bírta idegekkel, megőrizte veretlenségét a VSK Székelyudvarhely.

Couveiro fontos pillanatokban lőtt gólokat, ő volt együttese legeredményesebb játékosa Fotó: László Ildikó

Hétközi fordulót rendeztek a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában. A hatodik játéknapon a VSK Székelyudvarhely szerdán délután a városi sportcsarnokban a CS Medgidiát fogadta.

A két együttes a tavaszi idény bajnoki rajtja előtt a Román Kupában nézett farkasszemet, kiélezett mérkőzésen a dobrudzsaiak otthon hetesekkel ütötték ki a Sipos Lóránt által irányított gárdát. Volt tehát amiért visszavágniuk a székelyföldieknek.

Jó iramban kezdődött az összecsapás, a házigazdák nem csak arra törekedtek, hogy eredményesek legyenek, hanem a mintegy 700 nézőt is ki akarták szolgálni, két ízben is kínaiból lőtték a gólt.

A vendégek jól tartották magukat a 20. percig, folyamatosan ott voltak a listavezető nyakán. A VSK Székelyudvarhely néggyel tudott elhúzni a pihenő előtti periódusban (15–11), ebből faragott a vendégcsapat a szünetig.

Bár udvarhelyi találattal indult a második felvonás, az ellenlábas gyorsan válaszolt erre, pár pillanatra átvette a vezetést (20–21). Újból szoros lett a csata, igaz, ehhez kellett az, hogy a VSK mind védekezésben, mind támadásban sokat hibázzon.

Hol az egyik, hol a másik vezetett egy-egy góllal.

Erről az udvarhelyieknek sikerült elmozdulniuk, Couveiro távoli bombáival nem igazán tudott mit kezdeni a hálóőr. 31–29 után is visszakapaszkodott a Medgidia, az utolsó öt percet egyenlő állásból indították.

A házigazdák gólfelelősének, Putnokynak nem remegett meg a keze, Varó hetest védett, Katona pedig lezárta a meccset.

Alaposan megdolgozott a győzelemért a VSK Székelyudvarhely, megtartotta idénybeli vertlenségét hazai környezetben, egyben maradt százszázalékos, maximális pontszámmal vezeti a tabellát, robog a feljutás felé.

Jön egy kisebb pihenő a mezőny számára, több mint két hét múlva folytatódik a bajnokság.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
VSK Székelyudvarhely–CS Medgidia 34–31 (18–16).
A hazaiak gólszerzői: Feliciano Couveiro 10, Putnoky Szabolcs 6, Szász Előd, Balsa Stevovic és Katona Tamás 4-4, Komporály Attila 3, Csibi Hunor 2, Menyhárt Barna 1.