Összekapta magát a VSK Udvarhely, nagyot fordítva robog a feljutás felé

Józsa Csongor 2024. március 01., 20:09 utolsó módosítás: 2024. március 01., 20:15

Jó kezdés után visszaesett a VSK Székelyudvarhely játéka a nagy rivális otthonában. Hatgólos hátrányt dolgoztak le a szünet után, így nagy lépést tettek, hogy megnyerjék a másodosztályt.

Katona Tamás volt a székelyudvarhelyiek legeredményesebb játékosa Fotó: László Ildikó

Pénteken délután az a két együttes nézett farkasszemet a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának ötödik játéknapjának mérkőzésén, amelyek az idény előtt az élvonalba való feljutást tűzték ki célul. Az összecsapás előtt úgy utazott a VSK Székelyudvarhely a CSM Alexandria otthonába, hogy veretlen volt, és három pontos előnnyel rendelkezett ellenlábasával szemben.

A vendégek villámrajtot vettek, a 12. percben 7–3-ra vezettek. Ezt követően viszont láthatóan visszaestek, az ellenfél négy perc alatt zsinórban ötöt vágott, így nem csak kiegyenlített, hanem átvette a vezetést.

A székelyföldiek sokat hibáztak, átlövőiknek nem ment a gólgyártás, ahogy a védelmük is átjáróház volt, a pihenőre így már hatgólos hátrányban voltak (20–14).

A második felvonást is jól indította a VSK, gyorsan szorossá tette az állást, feljött kettőre (22–20), a 47. perben pedig sikerült az egyenlítés (24–24), a következő támadáskor pedig visszavették a vezetést.

Innen pedig már nem volt megállás, akárcsak a házigazdák az elején, a végjátékban ők is zsinórban öt gólt lőttek.

Bár még hosszú a rájátszás, de ezzel a győzelemmel a Sipos Lóránt által irányított gárda nagy lépést tett, hogy az első két hely valamelyikén végezzen, ami egyenes feljutást jelent a Bölények Ligájába.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 5. forduló:
CSM Alexandria–VSK Székelyudvarhely 31–33 (20–14).
A vendégek gólszerzői: Katona Tamás 9, Putnoky Szabolcs 6, Feliciano Couveiro 5, Csibi Hunor 4, Szász Előd, Komporály Attila és Balsa Stevovic 3-3.