Időntúli hetessel mentett pontot a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. március 23., 19:51

Papíron a legkönnyebb ellenfele otthonában szenvedett az eddig százszázalékos mutatókkal rendelkező kézilabda együttes. Azért megmaradt a veretlenségük, a biztos csoportelsőségük.

Putnoky Szabolcs lőtte az utolsó gólt Fotó: László Ildikó

Szombaton délután a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának odavágói zárultak, azaz a hetedik fordulót rendezték. Az élen álló VSK Székelyudvarhely a sereghajtó Vidombáki CSO otthonában lépett pályára. Előbbiek ezidáig mind az öt párharcukat nyerték a playoffban.

Szoros volt az első játékrész, a 9. percig egyenlő volt az állás, 7–7 után a Sipos Lóránt által irányított gárda kisebb előnyt tudott megkaparintani, ebből kettőt megtartott a szünetig.

A második felvonásban is vezetett, de képtelen volt leszakítani a sokkal jobb játékerőt képviselő VSK a hazaiakat, akik végig ott volt a sarkunkban. A Vidombák az 59. percben kiegyenlített, 42 másodperccel a végső dudaszó előtt pedig átvette a vezetést.

Már úgy tűnt, hogy vereséget könyvel el először a rájátszásban a székelyudvarhelyi együttes, amikor egy labdaszerzést követően egy hetest még kiharcoltak. A szabálytalanság után lejárt a játékidő, az időntúli büntetőt Putnoky belőtte, így döntetlennel zárult a meccs.

A VSK Székelyudvarhely a felsőházi rájátszás felénél az első helyen áll, előnye négy pont a második CSM Alexandiával szemben. Ez a két klub áll egyenes ági feljutásra a Bölények Ligájába.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 7. forduló:

Vidombáki CSO–VSK Székelyudvarhely 39–39 (19–21).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 8, Mohamed Fedila és Feliciano Couveiro 7-7, Szász Előd 6, Katona Tamás 4, Csibi Hunor, Paul Oargă és Balsa Stevovic 2-2, Komporály Attila 1.