A tatabányai csarnok hiányosságai miatt az impozáns győri Audi Arénában fogadta németeket a Grundfos. Körülbelül 2500 ember látogatott ki a mérkőzésre. Ilyés Ferencék már azzal bravúrt értek el, hogy a második számú nemzetközi kupasorozat ezen szakaszába elértek. A félidő derekáig jól tartotta magát a magyar csapat, majd a berlini játékosok megrázták magukat és szinte pillanatok alatt 4–5 gólos előnyt állandósítottak, amiből a szünetig lett hat (11–17).
Közben a közönség ugyanazt a magatartást tanúsította, amit a pályán lévő kedvenceik is. Lelkesek voltak és folytonosan zúgott a „Tatabánya! Tatabánya!”. Főleg a kék mezesek szurkolói különítménye űzte-hajtotta a Bányászt.
A második félidőben bár nagyon akart a magyar csapat, mindössze 3 gólra tudott felzárkózni a mérkőzés vége előtt 10 perccel (22–25). A hajrában meg volt a lehetőség még közelebb kerülni a németekhez, de a játékvezető egy kétes szituációnál a tatabányaiak ellen ítélt, ráadásul kettős emberhátrányba is került a magyar csapat. A végére talán ennek is betudható, hogy ismét öt lett közte, amely különbség meg is maradt a lefújásig (25-30).
A székelyudvarhelyi születésű Ilyés Ferenc két gólt dobott,
és főleg védekezésben vette ki nagymértékben a részét. Csapattársa, a székelykeresztúri származású Sipos Adrián (az SZKC korábbi beállósa) is a védelem tagjaként tevékenykedett, két alkalommal ki is állították.
A „Rókák” hétről-hétre rangadókat játszanak a német bajnokságban és még az idegenbeli ötgólos győzelmük sem mondható meglepetésnek, ahogyan azt Vladan Matics a Tatabánya edzője is kijelentette. A Füchse Berlin nem csak a párharcnak, de az EHF-kupának is toronymagasan esélyese.
Mestermérleg
Vladan Matics, Tatabánya: „Reális az ötgólos különbség. A Berlin rutinos csapat, amely a hibáinkat azonnal büntette, így túl nagy falatnak bizonyult. A mi fiataljainknak ez jó iskola, kiváló alkalom volt a tanulásra. Sajnos megéreztük Harsányi hiányát, illetve a meccsen megsérült Bozsovicsét.”
Velimir Petkovics, Berlin: „Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, ezért érthető az örömünk. Tudtuk, hogy tisztelnünk kell a Tatabányát, amely eddigi teljesítményével és a mostanival is rászolgált erre. Az elmúlt hat napban két nagy mérkőzést is játszottunk. Tartottam tőle, hogy nem nyújtanak a játékosaim százszázalékos teljesítményt, de végigbírtuk a hatvan percet.”
Férfi kézilabda, EHF-kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:
Győr, Audi Aréna, 2500 néző. V: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
Grundfos Tatabánya KC–Füche Berlin (német) 25–30 (11–17)
Tatabánya: Tóth M. – Pásztor Á. 3, Vranjes 1, Sipos A., Ilyés 2, Szöllősi Sz., Vujovics 7. Csere: Székely M. (kapus), Grigoras 3, Szöllősi B. 3, Leimeter 1, Bozsovics, Juhász Á. 4, Nagy Sz. 1, Dénes. Edző: Vladan Matics.
Berlin: Heinevetter – Lindberg 9 (4), Wiede 3, Kozina 1, P. Nenadics 6, Fäth 3, Elisson 1. Csere: Stochl (kapus), Gojun 3, Drux, Tönnesen 3, Jimenez, D. Nenadics 1, Struck. Edző: Velimir Petkovics.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–1. 14. p.: 6–9. 19. p.: 7–13. 25. p.: 10–16. 35. p.: 14–19. 39. p.: 16–20. 44. p.: 18–23. 51. p.: 22–25. 56. p.: 23–28.
Kiállítások: 10, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!