Idén megváltozott a lebonyolítási rendszer, hiszen 31 csapat neve került be az urnákba (14 a Nemzeti Ligából és 17 a másodosztályból).
A nyáron alakult Szejke SK másodosztályos ellenfelet kapott,
a C csoportban szereplő CSU Craiovát. A találkozót október 17-én az oltyán városban rendezik.
Férfi kézilabda, Román Kupa, legjobb 32 (október 17.):
Konstancai Dél-Dobrudzsa KC–CSM Botoșani,
CSU Suceava–Nagyszentimklósi Unirea,
Nagybányai Minaur–CSU Pitești,
Nagyváradi VSK–Bákói VSK,
CSU Târgoviște–Dunărea Călărași,
Bukaresti Dinamo–CS Medgidia,
Resicabányai VSK–Tordai Potaissa,
HC Buzău–Brassói Ifjúsági Olimpiai Központ,
CSM Alexandria–CSM Vaslui,
Bukaresti Steaua–Fogarasi VSK,
Zsilvásárhelyi CSU–Kolozsvári U,
Segesvári VSK–Galaci CSU,
Nagyszebeni KC–Temesvári SCM Poli,
Temesvári CSU Poli–CSM Focșani,
CSU Craiova–Székelyudvarhelyi Szejke KC.
A Bukaresti CSM játék nélkül jutott be a nyolcaddöntőbe. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!