Az első percekben hatékonynak tűnt a Vardar némileg nyitott, öt-egyes védekezése, de a győriek hamar rájöttek, hogy a balszélső poszton szereplő Görbicz Anita lövéseit ezzel a taktikával sem képes hatástalanítani az ellenfél (6–4). A magyar csapat igyekezett keményen védekezni, de eleinte nem járt sikerrel és hiányzott a jó kapusteljesítmény is, így az ellenfél többször is egyenlíteni tudott (10–10).
Az eredményes szélsőjátékkal a győriek azt is elérték, hogy némileg megbontották a macedón együttes védelmét, és az első félidő második részében az átlövőknek sem volt olyan nehéz dolguk, mint korábban. Ezzel együtt a másik kapu előtti hatékonyságuk is javult, Grimsbö több bravúrt is bemutatott, így a – keretében mindössze egyetlen macedón játékost szerepeltető – Vardar több mint tíz percig nem talált be,
ezért a meccs során először négygólosra nőtt a különbség (14–10).
Szünet előtt Görbicz bravúros passzát Jana Knedlikova értékesítette, melynek köszönhetően a győriek 15–12-re vezettek harminc perc után. Az ETO korábbi világklasszis beállója, a pályafutását gyermekvállalása miatt szüneteltető Heidi Löke is a helyszínen tekintette meg a finálét, és a szünetben adott interjújában a magyar csapat remek védekezését dicsérte.
A második felvonás elején ez a fontos játékelem olyan jól működött mindkét oldalon, hogy meglehetősen kevés gól született, de a győriek ekkor is őrizték előnyüket (18–15). Később a hangulat egyre nagyszerűbbé vált a lelátókon, a magyar együttes azonban elkövetett néhány technikai hibát, ezeket viszont Grimsbö újabb védései ellensúlyozták.
A hajrához közeledve sem változott a játék képe, továbbra is szoros volt az állás.
Az ETO számos variációt alkalmazott, támadásbefejezései legtöbbször kiszámíthatatlanok voltak, így folyamatosan vezetett, de a rendkívül szívós ellenfelet nem tudta leszakítani.
A német Anja Althaus sorozatban négy gólt dobott, ezzel egyenlített a Vardar (24–24), majd egy percet kettős emberhátrányban kellett töltenie a magyar csapatnak, de ezt sikerült átvészelnie. Görbicz értékesített büntetője után emberelőnyből nem tudott betalálni csapata,
a túloldalon viszont a szlovén Tamara Mavsar 53 másodperccel a vége előtt egyenlített (26–26).
A rendes játékidőben még egy-egy támadása volt mindkét együttesnek, de több gól már nem született, így hosszabbítás következett, ahogyan tavaly a román Bukaresti CSM ellen is. A ráadást a Győr nagy lendülettel kezdte, ismét hárommal vezetett, és bár ellenfele újra felzárkózott, ezúttal már nem tudott egyenlíteni (31–30).
Harmadik alkalommal nyerte meg a Bajnokok Ligáját a Győri ETO.
Korábban négyszer (2007, 2008, 2010, 2011) az elődöntőben búcsúztak, háromszor (2009, 2012, 2016) ezüst-, kétszer (2013, 2014) pedig aranyérmet nyertek.
A BL gólkirályi címét Andrea Penezics (Vardar) vehette át, a döntő legjobb játékosa pedig Nycke Groot (Győr) lett.
Női kézilabda, Bajnokok Ligája, döntő:
Győri Audi ETO KC-Vardar Szkopje (macedón) 31–30 (15–12, 26–26, 29–28) – hosszabbítás után
gólszerzők: Görbicz 7, Groot, Mörk 6–6, Amorim, Tomori 3–3, Bódi, Broch, Knedlikova 2–2, illetve Lacrabere, Althaus 6–6, Penezics, Radicsevics, Lekics 4–4, Mavsar 3, Herrem 2, Lazovics 1.
Hetesek: 3/3 és 5/4.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.
a 3. helyért:
Bukaresti CSM–Buducsnoszt Podgorica 26–20 (13–12).
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!