A PSG elleni elődöntő az év mérkőzését jelentette a Telekom Veszprém számára, amely zsinórban negyedszer jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe. A francia csapat az idei szezonban már kétszer fektette két vállra a magyar bajnokot és sajnos az elődöntőben is szinte végig vezetve diadalmaskodott egyetlen góllal.
Már a péntek esti nyitóbulira pirosba öltözött a kölni Lanxess Arena környéke, ugyanis a négyes döntő jóvoltából szervezett partit jóformán kisajátították a veszprémi szurkolók. Zúgott az „Itthon vagyunk!”, az „Építők!” és a „Hajrá Veszprém!” is. Remek hangolódás volt a másnapi elődöntőre.
Szombaton aztán megint nagyon sok piros mezes veszprémi szurkolót lehetett látni a kölni utcákon, akárcsak a négyes döntő jegyirodájánál, ahol több száz méteres sorokban álltak – főleg veszprémiek – a jövő évi jegyek megvétele miatt.
Nagyon látványosan kezdődött ismét az első elődöntő felvezetése. Maradandó élmény volt a németek által precízen kialakított fénytechnika és egyéb show-elemek.
A Veszprém–PSG párharc pedig hozta azt a parázs, kiegyensúlyozott mérkőzést, amelyre előzetesen mindenki számított. Az első félidőben szinte végig eggyel, de több alkalommal kettővel is vezetett a párizsi elitalakulat.
A Veszprémnek minden alkalommal sikerült visszakapaszkodni és a félidőre is 11–11-es állással mehettek pihenőre a csapatok.
Az arénát végigpásztázva megint csak azt állapíthattuk meg, hogy piros mezes veszprémi szurkolóból van a legtöbb, ráadásul a hangerejükkel sem spóroltak, végig tapsolva és énekelve buzdították kedvenceiket.
A második félidő elején felváltva potyogtak a gólok. A 40. perchez érve aztán megint nem a Veszprémről szólt a mérkőzés, ugyanis a PSG kettővel, majd a bajt tetézve – veszprémi szemszögből – hárommal is ellépett. Ezután Pálmarsson vette elő zsenialitását (10 perccel a vége előtt), és remek labdákkal kiszolgálva társait, újra meccsbe hozta a Veszprémet.
Az utolsó tíz percben állandósulni látszott az a forgatókönyv, hogy a PSG gólt dob, vezet, a Veszprém meg rögtön egyenlít. A mérkőzés utolsó 40 másodperce is adva volt a bakonyi gárdának, hogy az egygólos PSG-vezetést kiegyenlítse és hosszabbításra mentsék a találkozót, de ez végül nem sikerült.
A kapust is lehozva, hét játékossal támadott a Veszprém az utolsó másodpercekben, de elől hiányzott a precizitás, így maradt az egygólos PSG-előny, ami a végén francia győzelmet és örömünnepet jelentett.
A mérkőzés után ugyan vastapssal köszönte meg a vörös publikum a csapat teljesítményét, mégis kiérződött a keserűség, titkon mindenki döntőt remélt magyar oldalon.
A második elődöntő sem tartogatott kevesebb izgalmat, amelyben a Vardar Szkopje és a Barcelona feszült egymásnak. Fej fej mellett haladtak a felek, félidőben pedig egygólos szkopjei előnnyel (13–12) mehettek pihenni a csapatok. A második félidő is nagy csatát hozott, amelyben két másodperccel a vége előtt a Vardar bedobta a győztes találatot (26–25), így a Barcelonával játszhatta a kisdöntőt a Veszprém.
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, négyesdöntő, Köln, elődöntő:
Paris Saint-Germain (francia)–Telekom Veszprém 27–26 (11–11)
gólszerzők: M. Hansen, Gensheimer 7–7, Narcisse, Remili 3–3, Abalo, Nielsen 2–2, Stepancic, L. Karabatic, N. Karabatic 1–1, illetve Nagy L. 6, Marguc 5, Gajic 4, Lékai 3, Nilsson, Blagotinsek 2-2, Ilic, Palmarsson, Ugalde, Sulic 1–1.
Kiállítások: 4 és 6 perc.
Hétméteresek: 5/3, illetve 6/5.
Vasárnap is buzdította kedvenceit a veszprémi szurkolótábor, mely a már szokványosnak tekinthető gyülekezőjét tartotta meg fantasztikus hangulatban, a kölni járókelők nagy csodálatára. Ezúttal a dóm és aréna közötti két buszmegállónyi távot is együtt vonulva tette meg a veszprémi szurkolósereg, melyet végig fotóztak illetve tapsoltak elismerően az utca emberei.
A harmadik helyért vívott Barcelona elleni mérkőzés felvezetése ismét látványosan kezdődött, a német rendezők kitettek magukért. A csarnok lelátói zsúfolásig teltek, a közel húszezres publikum legerősebb táborát megint a veszprémiek adták, a több ezer piros mezes szurkoló szüntelenül buzdította kedvenceit. Volt: Érik a szőlő..., Csak a Veszprém..., de még Ria-Ria-Hungária is.
A mérkőzésen a Veszprém vette magához a kezdeményezést és rendre tudott vezetni egy góllal, mígnem a félidő derekához érve egy remek szériának köszönhetően elhúzott néggyel (9–5). A bakonyiak a félidő hajrájáig tartották többgólos előnyüket, viszont egy pár perces figyelmetlenséget kegyetlenül kihasznált a rutinos Barcelona, aminek eredményeként mindössze egygólos vezetéssel mehetett pihenőre a veszprémi csapat (18–17).
A magyarok szurkolására a második félidőben sem lehetett panasz, zengett a Lanxess Aréna.
A második félidőben tíz percig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd negyedóra elteltével a Veszprémnek sikerült három góllal elhúznia (25–22), elsősorban a kiváló védekezésnek köszönhetően. Ezután a katalán sztárcsapat elővette minden technikai repertoárját, de nem tudott fogást találni a veszprémi csapaton, sőt az utolsó tíz percre kanyarodva egy barcelonai 7–0-s támadás utáni labdavesztésnek köszönhetően Nagy László saját térfeléről talált be és növelte ötre az előnyt (30–25).
A hátralévő percekben Pálmarssonék nagyon jól eljátszottak az idővel és a Barcelonának sem volt ereje már megújulni, így a végén 34–30-re diadalmaskodott a Telekom Veszprém, négy éves Final Four-történetének első vasárnapi győzelmét aratva, illetve egy negyedik és két második hely után ezúttal egy harmadik helyet szerzett.
A csodálatos veszprémi publikumtól pedig most is járt a vastaps, a szombati vereséget feledve, önfeledten ünnepelték kedvenceiket és a katalán csapat elleni győzelmet.
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, négyesdöntő, Köln, a 3. helyért:
Veszprém–Barcelona 34–30 (18–17),
gólszerzők: Pálmarsson 8, Lékai, Nagy L., Ugalde 6–6, Nilsson 5, Gajics, Ancsin 1, illetve N'guessan 6, R. Entrerríos, Rivera 5–5, Arino 4, Lazarov, Zsalluz 3–3, Mem, Morros, Syprzak, Tomás 1–1.
A döntőben az előzetes latolgatásoknak megfelelően a PSG tűnt parányival esélyesebbnek, de ezt sikerült a Vardar Szkopjenak megcáfolnia. Félidőben ugyan még a párizsiak vezettek (12–11), de a második félidőt elbukták, és a Vardar egy utolsó másodperces góllal megszerezte a győzelmet (24–23), története első Bajnokok Ligája-sikerét elérve.
Összességében Köln megint kiváló házigazdája volt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjének. Mindvégig teltház volt, közel húszezer néző foglalt helyet a lelátókon. Mindehhez párosult még négy hihetetlen mérkőzés, a világ talán négy legjobb csapatával – három meccsen az utolsó másodpercekig kiélezett volt a csata.
Jövőre ismét Köln rendezhet, remélhetőleg ismét magyar résztvevővel és miért ne, talán végre magyar győzelemmel is.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!