Négy góllal verte a Sportklub a sereghajtót, de a mérkőzés nem volt sétagalopp

Dobos László 2023. december 10., 21:36 utolsó módosítás: 2023. december 10., 22:06

Hozta a kötelező győzelmet a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában, Vaclav Novák tanítványai vasárnap este hazai pályán 6–2-re nyertek a dunaújvárosiak ellen.

Nem volt egyszerű, de magabiztosan győzött a Csíkszeredai Sportklub Fotó: Pinti Attila

Közel telt ház előtt zajlott vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán a Sportklub–Acélbikák mérkőzés, amelyen a házigazda kék-fehéreket végig buzdították a Lokálpatrióták, de a vendégeknek is volt egy kis szurkolócsoportjuk. A Sportklub négy góllal nyert, azonban a vendégcsapat nagyot küzdött, minden korongért foggal-körömmel megharcolt, egy percig sem adta fel a küzdelmet.

A Csíkszeredai Sportklub következő Erste-ligás mérkőzése idegenben, a Gyergyói HK ellen lesz, december 19-én.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 6–2 (1–1, 3–1, 2–0).
Gólszerzők: Sofron István (5.), David Levin (22.), Karel Kubát (31. és 58.), Troy Rutkowski (40.) és Becze Tihamér (58.), illetve
Szalma Zsolt (11.) és Santeri Sillanpää (34.).
Kapura lövések: 33–19.
Büntetőpercek: 8–8.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Rédai Botond, illetve Kőszegi Kálmán és Flaviu Chinde.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Rokaly Szilárd, Péter Balázs, Részegh Tamás (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Cody Milan, Becze Tihamér, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Salló Alpár, Eduard Cășăneanu, David Levin, Jeremy Welsh, Sofron István (harmadik sor); Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Reisz Áron (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.
Dunaújvárosi Acélbikák: Kovács Dávid Márk, Tóth Károly Balázs (kapusok) – Pauls Svars, Henry Maarnela, Szalma Zsolt, Nemes Benjámin, Vlastimil Dostálek (első sor); Léránt René, Ivan Sziszak, Oliver Ödman Hadzinikolic, Niki Koskinen, Santeri Sillanpää (második sor); Varga Sándor, Niki Blomberg, Elias Elomaa, Elliot Lorraine, Pavlo Atamancsuk (harmadik sor); Marosi Máté, Valerij Raszkin, Szabó Csaba, Károly Róbert Nikolasz, Strenk Olivér (negyedik sor). Vezetőedző: Niko Eronen.