Kemény, döntőhöz méltóan sok ütközést és lövést hozó első harmadban a svájciak – akik történelmük első világbajnoki aranyérméért küzdöttek – egyszer a kapuvasat találták el. A második harmadban a kiállítások sem maradtak el, de minden fór kimaradt. A záró harmad derekán a csehek megszerezték a támadóharmadban a bulit, a korong a bostoni David Pastrnak elé került, aki kegyetlen nagy gólt lőtt kapásból. A végén lehozta kapusát a vendégegyüttes, ezt David Kämpf használta ki a hazai közönség nagy örömére.
A cseheknek ez fennállásuk hetedik vb-címe (1996, 1999, 2000, 2001, 2005, 2010, 2024), míg a jogelőd Csehszlovákia hatszor győzött (1947, 1949, 1972, 1976, 1977, 1985), így összesítésben ez a 13. arany.
Svájc története negyedik vb-ezüstérmét szerezte (1935, 2013, 2018, 2024).
A bronzérmet Svédország válogatottja kaparintotta meg, miután a helyosztón szintén két góllal legyőzte a címvédő kanadai csapatot.
A 3. helyért: Svédország–Kanada 4–2 (1–0, 0–1, 3–1).
A döntőben: Csehország–Svájc 2–0 (0–0, 0–0, 2–0), gólszerzők: Pastrnak (50.) és Kämpf (60.).
A torna végeredménye: 1. Csehország, 2. Svájc, 3. Svédország, 4. Kanada, 5. Egyesült Államok, 6. Németország, 7. Szlovákia, 8. Finnország, 9. Lettország, 10. Ausztria, 11. Norvégia, 12. Kazahsztán, 13. Dánia, 14. Franciaország, 15. Nagy–Britannia, 16. Lengyelország.
Jövőre Magyarország és Szlovénia játszhat az élvonalban Stockholmban, illetve a dániai Herningben, míg Lengyelország és Nagy-Britannia kiesett a divízió 1/A-ba.
Az elmúlt tíz kiírás világbajnoka
2014 (Minszk): Oroszország
2015 (Prága/Ostrava): Kanada
2016 (Moszkva/Szentpétervár): Kanada, ...15. Magyarország
2017 (Köln/Párizs): Svédország
2018 (Koppenhága/Herning): Svédország
2019 (Pozsony/Kassa): Finnország
2020: a koronavírus-járvány miatt elmaradt
2021 (Riga): Kanada
2022 (Tampere/Helsinki): Finnország
2023 (Tampere/Riga): Kanada, ...15. Magyarország
2024 (Prága/Ostrava): Csehország

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!