Közel egy hónap után játszhatott újra saját közönsége előtt Sepsi OSK II., ennek pedig meg is lett az eredménye, egy végletekig kiélezett összecsapáson tartották otthon a pontokat.
A szemerjai stadionban rendezett mérkőzésen a házigazda sepsiszentgyörgyiek elszántan kezdtek, a 6. percben Păcuraru közeli lövése kevéssel tévesztett célt, a kihagyott ziccer azonban tíz perc múlva megbosszulta magát, amikor egy szöglet után Răducan fejelt a keresztléc alá (0–1).
Nem sokat kellett várni az egyenlítésre, Gyulai Cristian gondoskodott erről, aki előbb kiegyenlített, majd gólpasszt adott Nistor Ákosnak (2–1).
A vendégek nem hagyták ennyiben, szünet előtt Moroianu fejesgóljával egalizáltak (2–2).
Nem panaszkodhattak a nézők a második félidőben sem, mindkét oldalon akadtak nagy lehetőségek. Az OSK II. Truța és Kocsis révén fokozta a nyomást, mígnem a 68. percben a Nistor által értékesített büntetővel átvették a vezetést. Előnyük nem tartott sokáig, a látogatók pár perc múlva újból egyenlíteni tudtak, de
a szentgyörgyieknek erre is volt válasza: egy sarokrúgás után Păcurar Gabriel bólintott hálóba, és ezzel megszerezte csapatának a győztes találatot (4–3).
A Kézdivásárhelyi SE a sereghajtó CSM Râmnicu Sărat otthonában hozta a kötelezőt. A kék-fehérek a találkozó legelején hátrányba kerültek, amikor a hazaiak első lehetőségüket gólra váltották, ám
a céhes városiak gyorsan rendezték soraikat, a jó formában levő Barta Norbertnek köszönhetően előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették.
A kézdiek végig kontrollálták a játékot, több gólt azonban nem sikerült szerezniük, de így is kilencedik győzelmüket jegyezték a bajnokságban.
Következik a háromszéki rangadó, jövő szombaton 14 órától a kézdivásárhelyi Sinkovits Stadionban csap össze a KSE és az OSK II.
Sepsi OSK II.–Unirea Braniştea 4–3 (2–2).
Gólszerzők: Gyulai Cristian (22.), Nistor Ákos (26., 68. – tizenegyesből), Păcurar Gabriel (73.), illetve Răducan Daniel (16.), Moroianu Marius (45+1.), Bălănică Alexandru (70.).
Sepsi OSK II.: Gedő – Nistor, Fekete, Păcurar, Leczki, Cîmpean, Kocsis (Székeli, 81.), Gyulai (Bena, 28.), Truța, Vereguț, Păcuraru (Ureche, 74.). Vezetőedző: Nagy Sándor.
Braniştea: Cilighidreanu – Aron (Pădure, 30.), Vasile (Toma, 30.), Răducan (Pavel, 69.), Popa, Moroianu, Manolache, Grădinaru, Cireș M., Cireș D., Bălănică. Vezetőedző: Alexandru Iliuciuc.
CSM Râmnicu Sărat–Kézdivásárhelyi SE 1–2 (1–2).
A KSE gólszerzője: Barta Norbert (26., 28.).
KSE: Csíki – Cîrstian, Varga M., Burlacu, Gajdó, Drugă, Fábián, Barta, Dobos, Nechita, Varga N. Cserék: Bunduc, Rusu, Neamțu, Bandi, Fülöp, Plăiașu, Budău. Vezetőedző: Liviu Negoiță.
| 2025. 11. 21. 14:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | Unirea Braniștea Braniștea | 4-3 |
| 2025. 11. 21. 14:00 | CSM Râmnicu Sărat Râmnicu Sărat | Kézdivásárhelyi SE KSE | 1-2 |
| 2025. 11. 21. 14:00 | CS Blejoi CS Blejoi | Petrolul Ploiești II. Petrolul Ploiești II. | 5-0 |
| 2025. 11. 22. 14:00 | CSO Plopeni CSO Plopeni | Sporting Liești Liești | 0-2 |
| 2025. 11. 22. 14:00 | Victoria Traian Victoria Traian | Dacia Unirea Brăila Brăila | 2-1 |
| 2025. 11. 22. 14:00 | CS Păulești Păulești | Galaci Oțelul II. Galaci Oțelul II. | 8-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sporting Liești Liești | 14 | 11 | 1 | 2 | 40-20 | 34 |
2 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 14 | 9 | 3 | 2 | 31-12 | 30 |
3 | CS Păulești Păulești | 14 | 9 | 2 | 3 | 30-10 | 29 |
4 | CS Blejoi CS Blejoi | 14 | 7 | 2 | 5 | 32-19 | 23 |
5 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 14 | 7 | 2 | 5 | 30-21 | 23 |
6 | Unirea Braniștea Braniștea | 14 | 7 | 2 | 5 | 36-28 | 23 |
7 | CSO Plopeni CSO Plopeni | 14 | 7 | 1 | 6 | 21-21 | 22 |
8 | Victoria Traian Victoria Traian | 14 | 6 | 1 | 7 | 21-32 | 19 |
9 | Petrolul Ploiești II. Petrolul Ploiești II. | 14 | 5 | 0 | 9 | 25-27 | 15 |
10 | Dacia Unirea Brăila Brăila | 14 | 3 | 2 | 9 | 19-38 | 11 |
11 | Galaci Oțelul II. Galaci Oțelul II. | 14 | 2 | 2 | 10 | 14-47 | 8 |
12 | CSM Râmnicu Sărat Râmnicu Sărat | 14 | 2 | 0 | 12 | 19-43 | 6 |
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Hosszú éveken keresztül kastélyrom előtt haladtak el a Héderfáján átutazók, sokan nem is gondolták, hogy egyszer még eredeti pompájában tündökölhet a Barabássy-kúria. Az udvarházat 2008-ban kezdte felújítani a család, most pedig bárki megcsodálhatja.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!