Olimpia

Más arcát mutatta a magyar fociválogatott, az Eb-házigazda azért behúzta a meccset

Józsa Csongor 2024. június 19., 21:05 utolsó módosítás: 2024. június 19., 22:03

Bátran, sokkal jobban játszott a Marco Rossi által irányított piros-fehér-zöld együttes, de a németek elleni pontszerzés túl nagy falat volt, így egyre távolabb a csoportból való kijutás.

A németek második győzelmükkel ott lesznek a következő körben Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Szerda délután Stuttgartban a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának második fordulójában a magyar nemzeti együttes a házigazda németekkel csapott össze. Előbbiek nem indították jól a kontinenstornát, 3−1-es vereséget könyveltek el Svájc ellen, míg ellenfelük gálázott a skótokkal szemben, 5−1-re ütötte ki őket.

A hazaiak szövetségi kapitánya nem változtatott a nyerőcsapaton, míg Marco Rossi hátul két módosítást is eszközölt, ezúttal Bolla és Dárdai volt ott a kezdőben.

Nem ijedt meg a fehér mezben szereplő magyar válogatott, rögtön az elején összehozott két helyzetecskét, azért jobbára a németek építkeztek, a 12. percben Havertz közeli próbálkozását védte Gulácsi.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A 22. percben Gündogan úgy került a labda birtokába a tizenhatoson belül, hogy felborította Orbánt, a visszagurított labda után Musiala lövése Fiola lábáról a lécre pattant, onnan a kapuba.

A VAR-rendszert sem állapított meg szabálytalanságot, így 1−0 állt az eredményjelzőn.

Ez nem törte meg a magyarokat, Szoboszlai lábán volt az egyenlítés, előbb remekül tekert egy szabadrúgást 25-ről, Neuer bravúrral hárított, aztán kapásból lőtte rá, ezt blokkolták.

A pihenő előtti időszak teljesen a hazaiaké volt, Musiala bombája az oldalhálóban kötött ki, majd a hosszabbítás legvégén Sallai lesállásból bólintott a hálóba, maradt az egygólos különbség.

A második felvonásban a németek ott folytatták, ahol abbahagyták, aktívabbak voltak, nyomás alatt tartották Gulácsi kapuját, a hálóőrnek két ízben is védenie kellett.

Azért éledezett a magyar gárda, a 60. percben Sallai bal oldali beadására Varga érkezett remekül, közelről bólintott fölé.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Gólt újból Németország jegyzett, a sokadik ívelés eredményes volt a 67. percben, Mittelstadt centerezésére üresen érkezett Gündogan, a hosszú alsóba helyezte a labdát (2–0).

Rossi cseréi nem hoztak újdonságot, továbbra is Krossék akarata érvényesült. A szépítés Orbán lábán volt, Neuer középre ütött labdáját küldte a kapura, a gólvonalról Kimmich vágta ki.

A németek ezzel biztosan ott lesznek a kieséses szakaszban, míg a magyarok a második Eb-vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek, de azért van még kevés esély, hogy ők is továbbjussanak.

A csoportkör zárófordulóját vasárnap 22 órától játsszák, ekkor a magyar együttes ellenfele Skócia lesz.