
A kontinensviadalon hétfőn délután Ukrajna ellen mutatkozott be Edward Iordănescu legénysége a müncheni Allianz Arénában. Habár az elején inkább védekezett a román válogatott, félóra elteltével Stanciu lőtt bődületes gólt, ezzel előnyhöz juttatva csapatát.
A második játékrész első negyedórájában újabb két alkalommal kapitulált az ukrán védelem, így 3–0-s sikerrel kezdtek a trikolórok.
A kijutásért az FRF számlájára 9,25 millió euró érkezett, a megnyert mérkőzés pedig újabb 1 milliót ér a szövetségnek. A kontinenstornán maximum 28,25 milliót gyűjthetnek be a csapatok, abban az esetben ha minden találkozón győztesként távoznak a gyepről, illetve ha a döntőt is behúzzák.
A viadal összdíjazása 331 millió euró, ugyanannyi, mint a 2021-es kiadásé.
Bár a teljes pénzösszeg nem változott, a korábbi szezonokhoz képest a számok emelkedtek. 2016-ban 301 millióból kellett gazdálkodni, míg a 2012-ben „csak” 196-ból.
A román labdarúgó-válogatott ezzel a fontos győzelemmel hatalmas lépést tett a továbbjutás felé, viszont ha minél előbb szeretné bebiztosítani az egyenes kieséses szakaszban való szereplését, akkor legalább még egy meccset meg kell nyernie.
Legközelebb szombaton 22 órától lépnek gyepre Edward Iordănescu tanítványai, akkor Belgium lesz az ellenfél, amely győzelmi kényszerben van, miután az első játéknapon kikapott Szlovákiától.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Váratlanul érte az alkalmazottakat az Aptiv amerikai autóipari vállalat borosjenői gyára bezárásának a híre. Ezer ember marad állás nélkül, és bár kapnak végkielégítést, kilátástalannak tűnik a jövőjük, mert helyben nincs ekkora munkaerőfelvevő.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!