Olimpia

Az Eb eddigi legnagyobb meglepetése, Belgium kikapott Szlovákiától

Sebestyén Ervin 2024. június 17., 21:18 utolsó módosítás: 2024. június 17., 21:19

Rögtön a mérkőzés elején vezetést szerzett a szlovák válogatott Belgium ellen a labdarúgó Európa-bajnokság negyedik játéknapján. A vörös ördögök hiába találtak be kétszer, egyik sem volt szabályos, így vereséggel indították a kontinensviadalt.

Történelmi sikert aratott Szlovákia, semmi sem jött össze a belgáknak Fotó: Clemens Bilan/EPA/Agerpres

Hétfőn délután Frankfurtban, a Deutsche Bank Park Arénában küzdött meg egymással a két fél. Már a harmadik percben megszerezhette volna a vezetést Belgium, Lukaku próbálkozását Dubravka hárította remekül. Nem sokkal később már a másik oldalon adódott lehetőség,

Juraj Kucka szánta el magát lövésre, a kipattanóra pedig üresen érkezett Ivan Schranz, aki kiválóan passzolta be a játékszert a kapuba Koen Casteels mellett és előnyhöz juttatta Szlovákiát.

Ugyan a videóbíró vizsgálta az esetet, végül szabályosnak ítélték meg a gólt. Húsz perc elteltével egyenlíthettek volna a vörös ördögök, ezúttal Trossard lőtt a tizenhatosról, de nem talált kaput. A szünet előtt újabb szlovák helyzetet láthatott a közönség, de ezúttal Casteels szögletre tolta a labdát.

A fordulást követően átvette az irányítást Belgium, Lukaku folyamatosan veszélyeztetett, de vagy Dubravka védett, vagy lesen állva talált be a 31 éves támadó. Az érvénytelenített találat után ritmust váltott Domenico Tedesco együttese és nagyon beszorult a szlovák védelem, de valahogy érintetlenül tartották a hálójukat.

A 88. percben egy kiváló akció végén ismét betalált Lukaku, a gólöröm közben viszont ismét jelzett a videóbíró, ezúttal kezezést látott a játékvezető a támadás során, így ezt sem adták meg.

A hét perces hosszabbításban mindent megtett a belga válogatott az egyenlítés érdekében, de ez nem jött össze. Óriási meglepetésre Szlovákia nyerte az összecsapást, ezzel három ponttal indítja a tornát az E csoportban, akárcsak Románia. Ez volt csupán a harmadik sikerük az Európa-bajnokságok történelmében.