Őrült hajrában tartották életben továbbjutási esélyüket a románok a női kézilabda-Európa-bajnokságon, kedden este legyőzték a szerbeket és most a montenegróiak sikeréért szorítanak.
A montenegrói idegek bírták jobban a hullámzó játékot a női kézilabda Európa-bajnokság B csoportjában, megérdemelt győzelmet arattak a román válogatott felett.
Ledolgozta a hátrányát és megszerezte a győzelmet Csehország ellen a román válogatott a Debrecenben rendezett első csoportmérkőzésén a női kézilabda Európa-bajnokságon.
Csütörtökön kezdődik a részben magyar rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság. A november 28. és december 15. között sorra kerülő kontinenstornára a románok meggyengült kerettel érkeztek, a magyarok vérmes reményekkel készültek. De ki örül majd a végén?
A Román Kézilabda-szövetség közzétette a női válogatott keretét a november 28. és december 15. között zajló magyar-osztrák-svájci közös rendezésű Európa-bajnokságra.
Kisorsolták a soron következő női kézilabda Európa-bajnokság csoportjait. Egy helyszínen lép pályára a részben házigazda magyar és a román nemzeti együttes. A középdöntőben találkozhatnak egymással.
A magyar női kézilabda-válogatott olimpiai selejtezőtornán játszhat, miután a dán–norvég–svéd közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének hétfői zárónapján hatgólos hátrányból felállva, drámai csatában 23–22-re legyőzte a horvát csapatot.
Cristina Neagu nélkül is simán nyert vasárnap este Szerbia ellen Románia, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül bejutott a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjébe.
Esélyt sem adott ellenfelének a román női kézilabda-válogatott, a világbajnokság E jelű csoportjának pénteki nyitófordulójában 44–19-re nyert Chile ellen.
November 29. és december 17. között három skandináv ország rendezi a 26. női kézilabda-világbajnokságot. A mezőnyben ott a magyar és a román válogatott is, mindkettőjük célja az első nyolcba jutás, azaz hogy képben maradjon az olimpiára való kijutás.
A magyar női kézilabda-válogatott Montenegróval, Paraguayjal és Kamerunnal került azonos csoportba a dán, svéd, norvég közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokság csütörtöki sorsolásán. A román lányoknak a dán, chilei és a szerb csapat jutott.
A magyar női kézilabda-válogatott kettős győzelemmel jutott ki az olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel 34-28-ra legyőzte Izlandot a selejtező szerdai visszavágóján, Érden.