Kedden este lett teljes a középdöntő mezőnye, a szervezők pedig a tévétársaságokkal egyeztetve elkészítették a csütörtökön induló kör pontos menetrendjét.
Ez alapján az első fordulóban a románok a franciákkal, a magyarok pedig a montenegróiakkal kezdenek.
A pénteki második játéknapot követően szünnapot tartanak a csoportban, majd december 8-án, vasárnap 19 órától lesz a magyar–román összecsapás Debrecenben.
A középdöntő kedden zárul, ekkor a csoport első két helyezettje az elődöntőbe jut.
Középdöntő, I. csoport (Debrecen)
December 5., csütörtök
16.30: Svédország–Lengyelország
19.00: Franciaország–Románia
21.30: Magyarország–Montenegró
December 6., péntek
16.30: Svédország–Románia
19.00: Franciaország–Montenegró
21.30: Magyarország–Lengyelország
December 8., vasárnap
16.30: Montenegró–Lengyelország
19.00: Magyarország–Románia
21.30: Svédország–Franciaország
December 10., kedd
16.30: Románia–Lengyelország
19.00: Magyarország–Franciaország
21.30: Svédország–Montenegró
Az állás:
1. Franciaország 2 pont (35–22)
2. Magyarország 2 (32–25)
3. Montenegró 2 (27–25)
4. Románia 0 (25–27)
5. Svédország 0 (25–32)
6. Lengyelország 0 (22–35)
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Románia azon mintegy 60 ország között van, amelyeket Donald Trump amerikai elnök meghívott egy új nemzetközi kezdeményezésbe, a béketanácsába.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!