A román gárda pénteken este Csehország legjobbjaival találkozott a B csoport első fordulójában. Az összecsapás elején az ellenlábas lépéselőnybe került, majd hat góllal is elhúzott. A románok nagyon sokat rontottak támadásban, azonban a szünet előtt pontosabbak voltak a befejezések, egymás után öt találatot szereztek, így a pihenőig két találatra felzárkóztak.
A második félidőben szoros maradt az állás, és állandósult a kétgólos cseh vezetés, Florentin Pera tanítványai futottak az eredmény után. A hajrához közeledve viszont sikerült kiegyenlíteniük, és négy perccel a vége előtt átvették a vezetést is, majd bebiztosították a győzelmet. Románia a következő meccsén vasárnap 19 órától Montenegró ellen kell bizonyítson.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!