Újabb sima győzelmükkel középdöntősök a világbajnokságon a románok

Zátyi Tibor 2023. december 03., 20:51 utolsó módosítás: 2023. december 03., 20:53

Cristina Neagu nélkül is simán nyert vasárnap este Szerbia ellen Románia, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül bejutott a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjébe.

Fotó: Facebook/Federația Română de Handbal

A sérüléséből még nem épült fel teljesen a világ legjobbjának négyszer is megválaszottt Cristina Neagu, habár labdás edzéseket is végzett, elővigyázatosságból nem nevezte a szerbek ellen Constantin Pera szövetségi kapitány.

A balátlövő hiányában is simán vette az akadályt Románia, a szerbek nem tudtak gondot okozni – mint a dánoknak az első fordulóban, amikor a mérkőzés hajrájáig vezettek –, már az első játékrészben gyakorlatilag minden kérdés eldőlt. Hamar ötgólos előnyt kovácsoltak maguknak, majd vezettek nyolccal is, amiből hat megmaradt a második félidőre.

A szünetet követően a szerb lányok próbáltak közelebb férkőzni, ám háromnál kisebb különbségre nem tudták faragni a hátrányukat. Románia a nyolc találatos Buceschi, illetve a hét gólos Seraficeanu vezérletével sima győzelmet aratott és bejutott a középdöntőbe. A dánok elleni kedd esti meccs végén dől el (21.30), hogy hány pontot visz majd magával, az biztos, hogy legalább kettőt.

Női kézilabda-világbajnokság, csoportkör, második forduló, E csoport:
Románia–Szerbia 37–28 (19–13),
a románok gólszerzői Buceschi 8, Seraficeanu 7, Dinca, Laslo, Pintea 4–4, Dindiligan, Ostase, Popa, Gogîrlă 2–2, Bazaliu, Bucur 1–1.
A Dánia–Chile mérkőzés 21.30-kor kezdődik.