A sérüléséből még nem épült fel teljesen a világ legjobbjának négyszer is megválaszottt Cristina Neagu, habár labdás edzéseket is végzett, elővigyázatosságból nem nevezte a szerbek ellen Constantin Pera szövetségi kapitány.
A balátlövő hiányában is simán vette az akadályt Románia, a szerbek nem tudtak gondot okozni – mint a dánoknak az első fordulóban, amikor a mérkőzés hajrájáig vezettek –, már az első játékrészben gyakorlatilag minden kérdés eldőlt. Hamar ötgólos előnyt kovácsoltak maguknak, majd vezettek nyolccal is, amiből hat megmaradt a második félidőre.
A szünetet követően a szerb lányok próbáltak közelebb férkőzni, ám háromnál kisebb különbségre nem tudták faragni a hátrányukat. Románia a nyolc találatos Buceschi, illetve a hét gólos Seraficeanu vezérletével sima győzelmet aratott és bejutott a középdöntőbe. A dánok elleni kedd esti meccs végén dől el (21.30), hogy hány pontot visz majd magával, az biztos, hogy legalább kettőt.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
Miközben a körülményekre és a fogadtatásra panaszkodtak, azt azért fontosnak tartották megjegyezni az AFC Hermannstadt egyik szurkolótáborának tagjai, hogy a csíkszeredai drukkerek annak az országnak a nevét skandálták, akiknek „lakói Mongóliából jöttek”.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Közel négy év elteltével is homály fedi, ki vagy kik perzseltek meg, majd dobtak ki levélszavazatokat Maros megyében, a 2022-es magyarországi választások előtt nem sokkal. A Maros megyei ügyészségtől megtudtuk, a tetteseket nem sikerült azonosítani.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!