Hirdetés

Nem volt ellenfele a román hajónak az evezős döntőben – videóval

Két hajónyi előnnyel végzett az élen a román páros
Fotó: Du Xiaoyi/Xinhua/Agerpres

2021. július 28., 03:38

A Simona Radiș és Ancuța Bodnar alkotta román párosnak nem volt ellenfele a női kormányos nélküli kettes döntőjében, az eveződuó megszerezte Románia első aranyérmét az olimpiai játékokon.

2021. július 28., 03:38

Az olimpia ötödik napjának hajnaláig kellett várni, hogy a román küldöttség megszerezze első aranyérmét. Az evezősök női kormányos nélküli kettes döntőjébe legjobb idővel bejutott Simona Radiș és Ancuța Bodnar párosnak a fináléban sem volt ellenfele, 500 méternél már egy hajónyi előnyük volt.

Féltávnál már látszott, hogy ők a legjobbak a mezőnyben, már négy másodpercnyi előnyük volt a közben második helyre feljött új-zélandi párossal szemben. Ezt a különbséget megerőltetés nélkül tartani tudta a román duó, 1500 méternél is nagyjából ugyanekkora volt a fórja.

A célvonalon végül óriási, kéthajónyi előnnyel haladt át a messze legmagassabb ritmust diktáló román csapat, 3.79 másodperccel előzték meg az új-zálandiakat. A harmadik helyen a hollandok párosa végzett.

A mindössze 22 éves Simona Radiș és Ancuța Bodnar messze a legfiatalabb páros volt a fináléban.

Evezés, női kormányos nélküli kettes, döntő
1. Románia (Simona Radiș és Ancuța Bodnar) 6:41.03
2. Új-Zéland (Brooke Donoghue és Hannah Osborne) +3.79
3. Hollandia (Roos de Jong és Lisa Scheenaard) +4.70

OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 5.19)

SorrendOrszágAranyEzüstBronzÖsszesen
1.Kína105823
2.Japán104519
3.Egyesült Államok98825
4.Orosz csapat77418
5.Ausztrália61714
6.Nagy-Britannia46414
7.Koreai Köztársaság32510
...10.Magyarország2103
...18.Románia1203
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Félóra után lefújták a meccset a háromszéki focibajnokságban

Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.

Bölönivel együtt nézhetjük mozifilmjét Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Csíkszeredában

A Bölöni, az erdélyi legenda című alkotás országos premierjét a Vándormozi keretében ezen a héten Székelyföld legnagyobb városaiban tartják. Közönségtalálkozóval koronázzák meg a bemutatókat.

Székelyhon

Hangos zajra ébredtek Székelyföldön, olvasóink a vadászgépek zúgására panaszkodtak

A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”

`
Krónika

Románia bajban: másfél hónapba telne, míg a NATO-csapatok ideérnének orosz támadás esetén

Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.

Krónika

Evakuálni kell két romániai falut, miután az oroszok felgyújtottak egy cseppfolyós földgázt szállító tartályhajót

Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.

Főtér

A DNA elkezdett nyomozni a kolozsvári városházán, Boc pedig versben mondja el bánatát

Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!