
Az olimpia ötödik napjának hajnaláig kellett várni, hogy a román küldöttség megszerezze első aranyérmét. Az evezősök női kormányos nélküli kettes döntőjébe legjobb idővel bejutott Simona Radiș és Ancuța Bodnar párosnak a fináléban sem volt ellenfele, 500 méternél már egy hajónyi előnyük volt.
Féltávnál már látszott, hogy ők a legjobbak a mezőnyben, már négy másodpercnyi előnyük volt a közben második helyre feljött új-zélandi párossal szemben. Ezt a különbséget megerőltetés nélkül tartani tudta a román duó, 1500 méternél is nagyjából ugyanekkora volt a fórja.
A célvonalon végül óriási, kéthajónyi előnnyel haladt át a messze legmagassabb ritmust diktáló román csapat, 3.79 másodperccel előzték meg az új-zálandiakat. A harmadik helyen a hollandok párosa végzett.
A mindössze 22 éves Simona Radiș és Ancuța Bodnar messze a legfiatalabb páros volt a fináléban.
OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 5.19)
| Sorrend | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
| 1. | Kína | 10 | 5 | 8 | 23 |
| 2. | Japán | 10 | 4 | 5 | 19 |
| 3. | Egyesült Államok | 9 | 8 | 8 | 25 |
| 4. | Orosz csapat | 7 | 7 | 4 | 18 |
| 5. | Ausztrália | 6 | 1 | 7 | 14 |
| 6. | Nagy-Britannia | 4 | 6 | 4 | 14 |
| 7. | Koreai Köztársaság | 3 | 2 | 5 | 10 |
| ...10. | Magyarország | 2 | 1 | 0 | 3 |
| ...18. | Románia | 1 | 2 | 0 | 3 |
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is hazai pályán játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 19. fordulójában, mindkét együttes mérkőzését élőben követhetjük a televízióban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!