Mindenkit váratlanul ért a május végén megjelent információ, miszerint a 2. Ligában bennmaradó helyen végzett Nyárádtői Unirea átadja a helyét és a teljes sporttevékenységét a Maros megyei negyedosztályban szereplő Marosvásárhelyi ASA-nak.
A nyárádtői klub anyagi megfontolásból hozta meg ezt a döntést, szinte kizárólag a városi költségvetésből gazdálkodva már nem vállalta azt, hogy fenntartsa a csapatot ezen a szinten. Ezért olyan együttműködésre volt szükség, amely keretében más anyagi forrásokra számíthatnak, valamint az is lényeges szempont volt, hogy egy magánklubbal sikerüljön megállapodni.
Ez utóbbi azért is kiemelten fontos, mivel amennyiben a jövőben az ASA feljutó helyen végez a 2. Ligában, indulhat az élvonalban.
A Nyárádtői Unirea ugyanis egy közjogi klub, amelynek az érvényben lévő szabályzat szerint nincs lehetősége feljutni a Szuperligába.
A két klub közötti megegyezés következő lépése az volt, hogy június 1. és 30. között időben benyújtották a szükséges dokumentációt a Román Labdarúgó-szövetséghez (FRF).
Ennek jogi osztálya megállapította, hogy az együttműködés megfelel az előírásoknak, a sporttörvénynek és az FRF szabályainak, így hétvégén zöld utat adott a projektnek.
A szövetség jogászai döntésüket arra alapozták, hogy a Nyárátői Unirea rendezte tartozásait azon alkalmazottak, játékosok és edzők felé, akik átkerülnek az ASA-hoz, valamint a két együttes vezetői közös felelősségvállalási nyilatkozatot írtak alá, amely szerint minden jövőbeni tartozást az átvevő klub köteles rendezni.
Az FRF által közzétett dokumentumból kiderül, hogy az ASA a 2. Ligában saját szervezeti formájában, vagyis magánjogi sportegyesületként szerepel.
Valójában ez volt a fő érv, amellyel a szövetség indokolta a döntését az átadás jóváhagyásához: a következő másodosztályú idényben így eggyel több olyan együttes lesz, amely jogosult feljutni a Szuperligába.
Amennyiben az öt napos fellebbezési határidőben nem érkeznek óvások, vagy ezek nem járnak sikerrel, a végrehajtó bizottság következő ülésén fogják véglegesíteni az együttműködést. Ez várhatóan már csak formalitás lesz, így a nyárádtői klub a 2025–2026-os idényt már Marosvásárhelyi ASA néven kezdi meg a másodosztályban.
A döntés következében Marosvásárhelynek nyolc év után lesz újra csapata a 2. Ligában.
Legutóbb még a 2017–2018-as idényben szerepelt szintén ASA nevű klub a másodosztályban, amely 2015-ben ezüstérmet szerzett az 1. Ligában és ugyanabban az évben elhódította a Szuperkupát, majd csődbe ment és utólag 2018-ban megszűnt. A 2021-ben megalapított Marosvásárhelyi ASA-nak csak a neve egyezik meg, de semmi köze nincs az említett korábbi alakulathoz.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!