A piros-fehérek igazgatója a Prosport Live-nak adott videointerjúban beszélt az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban tapasztalható jelenlegi állapotokról. Mint mondta, a háromszéki klubnál a pályafűtő-berendezés január 4-e óta folyamatosan működik, és ha szükséges, márciusig nem is állítják le a rendszert.
Cornel Șfaițer elmondta, magas kiadásokkal jár a pályafűtés, a klubmenedzser szerint a heti költségek elérhetik a hét-nyolcezer eurót, vagyis havonta 100 ezer lej fölé is emelkedhet a gázszámla.
Az FC Botoșani korábbi elnöke úgy véli, leginkább a magas költségekkel magyarázható, hogy a téli időszakban egyes kluboknál labdarúgásra alkalmatlanok a pályák.
Bár egy megfelelő fűtésrendszer kialakítása alapkövetelmény a licenckérelem elfogadásánál, sok egyesületnél inkább a spórlás mellett döntenek.
Pozitív példaként az FC Viitorult említette, a konstancaiak kedden kiváló minőségű gyepszőnyegen mérkőztek meg a listavezető FCSB-vel. Șfaițer kitért a Sepsi OSK legutóbbi bajnokijára is. Bár a Kolozsvári CFR elleni rangadót bőven fagypont alatt kellett lejátszani – a kezdési időpontot ezért is hozták előre néhány órával – véleménye szerint a pálya elfogadható minőségű volt.
A Sepsi OSK klubmenedzsere műsorvezetői kérdésre válaszolva elmondta,
egyetért azzal, hogy a klubokra súlyos büntetéseket szabjanak ki, amennyiben nem gondoskodtak a pályák megfelelő karbantartásáról, hiszen ezzel a sérülések veszélyét növelik.
Cornel Șfaițer szerint a hétközi fordulók egy részét okosabb lett volna inkább ősszel lejátszani:
„Zavar, hogy nem akkor játszottunk háromnaponta, amikor meleg időjárás volt. Nyáron kánikulában focizunk kora délutáni időpontokban, most pedig esténként, fagypont alatt. A hétközi fordulók közül ősszel többet is lejátszhattunk volna” – nyilatkozta a klubvezető.
Nagyon kevés játéklehetőséghez jutott a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapatnál a szerb és horvát kettős állampolgársággal rendelkező Stefan Hajdin, aki már nem tartozik a kerethez.
Biztossá vált, hogy a Sepsi OSK alapembere, Denis Ciobotariu a Bukaresti Rapidhoz igazolt, de csak a nyáron csatlakozik a fővárosiakhoz, a jelenlegi idény második felét még a háromszéki együttesnél tölti.
A városok között csak egy van, amelyben a születések száma meghaladja az elhalálozásokét, a házasságok száma csökkent, a válásoké nőtt, és majdnem minden harmadik gyermek nem házasságban születik – érdekes 2024-es demográfiai adatok Hargita megyéről.
Zajlik a munka Erdély legnagyobb kórháza, a kolozsvári regionális sürgősségi egészségügyi intézmény építőtelepén, a munkálatok első szakasza mintegy nyolcvan százalékban elkészült.
Első helyen Romániát ajánlja 2025-ös úti célpontként a világhírű Vogue magazin, amely erdélyi helyszínekkel is csábítja olvasóit rendkívül hízelgő országbemutató leírásában.
A Szatmár megyei Pete–Csengersima román-magyar határátkelőnél nem számítottak erre a „gyalogosra”. Călin Georgescu az Emberi Jogok Európai Bíroságához fordult. Az élelmiszeripari szakszervezetek tiltakoznak a második Ciolacu-kormány salátarendelete ellen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!