Megismétlődik a phjongcshangi forgatókönyv a férfi hokitornán?
Orbán Zsolt 2022. február 08., kedd

A négy éve aranyérmes orosz jégkorong-válogatott játékoskeretével ezúttal is kiemelkedik az olimpiai mezőnyből, de vajon összejön-e a címvédés a „vörös gépezetnek” a pekingi tornán, amelyre nem utazhattak az NHL-ben szereplő játékosok?

Irány Peking! – újabb olimpiáról tudósít Szép Zoltán rádiós műsorvezető
Orbán Zsolt 2022. február 03., csütörtök

Múlt héten még a Bulgáriában rendezett sítájfutó Európa-bajnokságon versenyzett, hétvégétől viszont már a Marosvásárhelyi Rádió hallgatóit tudósítja a pekingi játékokról. Az újságíróként negyedik olimpiájára utazó csíkszeredai Szép Zoltán mesélt.

Zárt kapus lesz a Rapid–Sepsi OSK bajnoki
Orbán Zsolt 2022. február 02., szerda

A bukaresti klubot megbüntette a Román Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága, így a február 11-re kiírt, Sepsi OSK elleni bajnokin nem lehetnek nézők a lelátókon.

Ritka pillanat: gólt kapott otthon a Kolozsvári CFR
Orbán Zsolt 2022. január 31., hétfő

A Kolozsvári CFR meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott az FC Botoșani együttesével a labdarúgó 1. Liga 23. fordulójának hétfő esti találkozóján. A bajnokságban vendégcsapat ezt megelőzően 2021. október 3-án szerzett gólt a „vasutasok” pályáján.

Még nincs meg az alapszakasz-elsőség a Sportklubnak

Fordulatokkal teli mérkőzésen, szétlövéssel maradt alul a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata hétfőn este Debrecenben. A megszerzett pont egyelőre nem bizonyult elegendőnek az Erste Liga-alapszakaszának megnyeréséhez.

Kettővel vezetett, a hajrára összeomlott a Sportklub
Orbán Zsolt 2022. január 27., csütörtök

Váratlan vereséggel kezdte alapszakaszbeli utolsó Erste Liga-túráját a Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek csütörtök este kétgólos vezetésről kaptak ki a jóval esélytelenebbnek vélt Fehérvári Titánoktól.

Ilyés Róbert: nincs már esély a playoff-ra
Orbán Zsolt 2022. január 24., hétfő

Ilyés Róbert, a Sepsi OSK másodedzője szerint az FC Botoșani otthonában elszenvedett vereséggel minden esély elszállt arra, hogy a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat az alapszakasz végén felsőházi rájátszást érő helyen végezzen.

Papa okozta a Sepsi vesztét a moldvai fagyban

A Sepsi OSK egy góllal veszített hétfőn az FC Botoșani vendégeként a labdarúgó 1. Liga 22. fordulójában. A moldvai csapat három pontot jelentő találatát az első félidő végén jegyezte Enriko Papa, a házigazdák albán csapatkapitánya.

A Sportklub is nullára verte a Brassót
Orbán Zsolt 2022. január 23., vasárnap

A Gyergyói HK-hoz hasonlóan a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata is kapott gól nélkül diadalmaskodott a Brassói Corona elleni erdélyi rangadón. A vasárnap esti összecsapást a vendég kék-fehérek három középső harmadbeli találattal döntötték el.

Folytatódik az 1. Liga, kilenc forduló maradt az alapszakaszból
Orbán Zsolt 2022. január 21., péntek

A közel egy hónapos téli szünet után hétvégén az alapszakasz 22. fordulójával folytatódik a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság.

Brassóban is kikapott a Fradi, így pont nélkül zárta a túrát
Orbán Zsolt 2022. január 17., hétfő

Erdélyi Erste Liga-portyája utolsó állomásán az FTC-Telekom hokicsapata négy góllal maradt alul a Brassói Corona vendégeként. A zöld-fehérek így pont nélkül utazhatnak haza.

Csíki kosárbravúr: temesvári skalpot szerzett a VSK
Orbán Zsolt 2022. január 14., péntek

A sereghajtó VSK Csíkszereda 72:63 arányban legyőzte az élbolyhoz tartozó Temesvári SCM együttesét a férfi kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának 15. fordulójának pénteki mérkőzésen.

Potyára utaztak el Bukarestbe a VSK Csíkszereda kosarasai
Orbán Zsolt 2022. január 10., hétfő

Pozitív koronavírustesztek miatt elmaradt a hétfő estére tervezett Bukaresti Rapid–VSK Csíkszereda mérkőzés a férfi kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának 14. fordulójából, így a székelyföldi együttes teljesen fölöslegesen utazott el a fővárosba.

Bölöni László válaszára vár a román fociszövetség
Orbán Zsolt 2022. január 06., csütörtök

Továbbra is Bölöni László az első számú jelölt a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjára, a labdarúgó-szövetségnél tevékenykedő Mihai Stoichiță azt nyilatkozta, várják az erdélyi magyar edző válaszát.

A csendes vezér, aki imád gitározni: Taratuhin hazatért Csíkszeredába

A székelyföldi bajnokcsapat korábbi meghatározó játékosa, a szurkolók egyik kedvencének számító Andrej Taratuhin újra kék-fehérbe öltözik. A Székelyhon megkeresésére régi-új csapattársa, Fodor Csanád jellemezte az öltöző mindig jókedvű, csendes vezérét.